вівторок, 21 лютого, 2017, 16:20 Події
Події на сході потрібно назвати визвольною війною України, – режисер

І українці як нація, і Україна як велика європейська держава зараз дуже страждають від того, що на початку війни з Росією не змогли правильно підібрати слова, які реально описали б усі події на сході та півдні країни.

Таку думку висловив український режисер Євген Степаненко під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 22:00 на телеканалі ZIK).

«Останнім часом, спілкуючись з людьми, я намагаюсь нав’язати їм вживання двох терміни. Зокрема, замість слова «сєпари», називати тих людей «гібридами», тобто тими, хто є учасниками гібридної російської терористичної армії. Це більш точно описує їх вибір. І другий термін, який потрібно ввести на державному рівні – це визвольна війна. Адже те, що відбувається на сході України, вже нарешті потрібно назвати відповідно до реального стану, а не просто АТО», – зазначив Євген Степаненко.

Саме від невизначеності термінів, певен режисер, Україні зараз дуже важко захищатися і на міжнародній арені, і створювати правильний контекст всередині країни для своїх же громадян.

«Війна ще триває, і, якщо бути відвертими, ми не знаємо, коли вона закінчиться. Тому будь-яка література про війну, яка з’явиться зараз, приречена на те, що її будуть сприймати як пропаганду, а потім вже як літературу. Уся багатогранність військового історичного надбання, зокрема, і в літературі, і в кінематографі, проявить себе тільки після закінчення війни і перемоги України», – вважає митець.

Читайте також: Жертвами агресії Росії на Донбасі стали понад 9800 осіб, 23 тисячі поранених, – МЗС

Сьогодні ж смерті, вбивства та війна є буденністю для українців, що потрібно негайно змінювати. Адже героїчні смерті українських військових потрібно переживати, а не сприймати їх, як  чергову статистику.

«Величезною проблема нашої держави є те, що вона не демонструє такої шани, вдячності та поваги до загиблих військових, як це робить влада, наприклад, у США. В українців має змінитися відношення до загиблих на війні. Кожна смерть в зоні бойових дій має бути винесена на державний рівень, а ім’я героя мають чути всі в цей день. Україні потрібна певна традиція і церемоніальність», – зазначив Євген Степаненко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 05:07 :58