Новини » Суспільство 21 лютого, 2017, 10:33
Івана Малковича зворушила новина про те, що він став лауреатом Шевченківської премії

Івана Малковича заскочила зненацька новина про те, що він став лауреатом Шевченківської премії.

Про це він сказав в ефірі Громадського радіо.

«Це було несподіване висунення, ніколи не думав, що я буду номінантом. Ця новина мене зворушила…Цього року були дуже сильні номінанти в галузі літератури. Наприклад, Андрій Содомора. Зараз він привітав мене одним з перших. А я був би радий його привітати, бо він справді цієї премії гідний. Також номінантами були письменник Василь Портяк, журналісти Віталій Портніков і Андрій Цаплієнко. Це така дуже сильна номінація. Премію міг кожен отримати...А в музиці які номінанти! Тарас Компаніченко, Сестри Тельнюк, Богдана Фроляк.. Також радий за Степана Коваля. А інший номінант, фільм «Брати», справив на мене сильне враження, може найсильніше за останні 10 років. Цьогоріч на Шевченківській премії я відчув, що там справді були гідні люди»,– сказав Іван Малкович.

Нагадаємо, усього цьогоріч висувалося 46 робіт, а до третього туру були допущені 13 (у чотирьох номінаціях).

20 лютого, на засіданні третього туру конкурсного відбору серед літературно-мистецьких творів, висунутих на здобуття Національної премії 2017 року, були присутні 23 члени комітету. Вони таємно проголосували і після підрахунку голосів оголосили свій вердикт переможців. Як стало відомо, лауреатами 2017 року названі четверо митців у таких номінаціях:

У номінації «Література, публіцистика, журналістика» – Іван Малкович (книга поезій «Подорожник з новими віршами»).

У номінації «Музичне мистецтво» – Богдана Фроляк (Симфонія-Реквієм «Праведная душе…», хорова кантата «Цвіт», музичний твір «Присниться сон мені»).

У номінації «Візуальні мистецтва» – Микола Малишко (мистецький проект «Лінія» (Скульптура)

У номінації «Кіномистецтво» – Степан Коваль (анімаційний серіал «Моя країна – Україна»).

Офіційно список лауреатів оголосять після підписання указу Президента України, а вручення премій (за традицією) планується провести до дня народження Кобзаря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 10:40 :27