понеділок, 20 лютого, 2017, 17:48 Політика
За масові розстріли на Майдані засуджені лише одиниці, – Горбатюк

Минуло вже три роки з часу розстрілів мирних протестувальників на Майдані у Києві. Та перші вироки щодо кривавих злочинів будуть не раніше, ніж за півтора року, і стосуватимуться вони лише п’яти справ

Таку думку в інформаційно-аналітичному ток-шоу «Почути Україну» (щоп’ятниці о 21:30) на телеканалі ZIK висловив начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Прокуратура робить все можливе для того, щоб ті, хто вчиняв злочини на Майдані, справді за них відповіли і отримали покарання.

«Загалом до суду направлено обвинувачувальних актів щодо 220 осіб, але вироків маємо лише 35. Більша частина справ перебуває в суді, однак ситуація така, що справи розглядуються надто повільно», – сказав Сергій Горбатюк.

Часто судді не бажають розглядати справи «майданівців», тож і весь судовий процес гальмується.

«Щодо масових розстрілів людей на Майдані у лютому 2014, то засуджено зовсім небагато людей. Винесений вирок лише одному «беркутівцю» з Харкова, який побив протестувальника Дідича, внаслідок чого той помер. Також завершено розслідування стосовно чотирьох «беркутівців», яким інкримінуються вбивства людей у Києві 18 лютого. Та чомусь апеляційним судом двом із них було змінено запобіжні заходи на домашній арешт, тобто вони ­­перебувають на волі. Інших вироків на сьогодні немає. Є лише ряд проваджень, які розглядаються. Деякі справи цілий рік «блукають» між районним та апеляційним судами безрезультатно», – розповів Горбатюк.

Він додає, що ГПУ максимально розслідує справи про злочини на Майдані. Та гальмує процес і те, що нині лише 16 слідчих займаються справами розстрілів у столиці, натомість у жовтні 2016 їх було 26.

«Так не повинно бути. Жертви Майдану дали поштовх для змін в Україні, але щоб вони не були даремними, відповідальність лежить на кожному із нас, а особливо державних чиновниках та правоохоронцях», – підсумував Сергій Горбатюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 03:23:42