Новини » Події 20 лютого, 2017, 17:43
Працівники МВС були причетні до злочинної схеми легалізації автівок, – спецслужби
Фото: Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

Працівники Служби Безпеки України спільно з прокуратурою та Департаментом карного розшуку Нацполіції викрили масштабну схему незаконної легалізації автотранспорту в Україні.

Про це повідомили у прес-службах СБУ та Нацполіції у понеділок, 20 лютого, повідомляє «Тиждень».

За інформацією спецслужби, злочинці діяли в дев’яти областях України: у Київській, Дніпропетровській, Львівській, Волинській, Рівненській, Запорізькій, Луганській, Одеській та Полтавській областях.

Фото: Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

Водночас за даними Нацполіції, правоохоронцям відомо про діяльність злочинної мережі на території 11 регіонів, переважно – західних і центральних.

Повідомляється, що угруповання дотримувалося жорстких правил конспірації, більшість його учасників не знали спільників та спілкувалися дистанційно, використовуючи умовні фрази.

Як йдеться у повідомленні, затримані надавали «послуги» з легалізації ввезених за кордону та викрадених автомобілів.

Фото: Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

Зазначається, що злочинці в приватних будинках на замовлення клієнтів виготовляли свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, водійські посвідчення, номерні знаки та довіреності, що дозволяло власникам авто ухилятися від сплати податків.

Як стало відомо, щомісяця у такий спосіб ділки протиправно реєстрували від 100 до150 машин.

Окрім того, як повідомили у прес-службі Нацполіції, зловмисники виготовляли технічні паспорти, державні номерні знаки, змінювали номери агрегатів.

«До складу злочинної групи входило кілька десятків людей. Частина з них організовувала викрадення і зберігання транспортних засобів, інші учасники групи – доправляли викрадені авто до гаражів, де в подальшому автівкам змінювали номери агрегатів і вузлів», – заявили у поліції.

Фото: Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

Зазначається, що кілька осіб приймали замовлення на виготовлення потрібної «продукції», ще частина учасників – підшукували через бази даних інформацію про потрібні авто. На підставі цієї інформації зловмисники, використовуючи корупційні зв’язки у регіональних сервісних центрах, виготовляли підроблені документи і номерні знаки на автомобілі-»двійники».

За інформацією спецслужби, зловмисникам допомагали працівники регіональних сервісних центрів МВС України, які організовували доступ до баз даних національної автомобільної інформаційної системи.

Окрім того, за даними Нацполіції, члени групи втручалися у роботу офіційних електронно-обчислювальних машин та отримували інформацію про зареєстровані в Україні транспортні засоби. Пізніше вкрадена інформація використовувалася для виготовлення підроблених свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів.

За даними СБУ, операцію проводили одночасно у дев’яти областях України, на місці виявили документацію, значну кількість фальсифікованих документів, зокрема посвідчення водіїв, техпаспорти на автомобілі, державні номери на транспортні засоби.

За наявною інформацією, затримали 55 автомобілів-»двійників», які чекали на незаконну легалізацію. Нині тривають обшуки в організатора та учасників угруповання. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 289, ст. 290, ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 08:31 :11