субота, 18 лютого, 2017, 21:05 Політика
Колишній депутат Держдуми РФ: три роки розслідувати злочини Майдану – неприпустимо

Ще у 1991 році, коли розпався Радянський Союз, Україна не отримала свободу. Вона здобула її аж 2014-му, на Майдані. І неприпустимо, що вже три роки триває розслідування кривавих подій під час Революції гідності.

Таку думку в інформаційно-аналітичного ток-шоу «Почути Україну« (щоп’ятниці о 21:30) на телеканалі ZIK висловив колишній депутат Держдуми РФ Денис Вороненков.

Розстріляний Майдан – злочин без покарання. Минуло вже три роки з часу масових розстрілів у центрі столиці. Та хто винен – нині невідомо. Досить часто в Україні лунає думка: в подіях Майдану є й російський слід.

«Безумовно, така думка має право на існування. До слова, я як колишній слідчий можу сказати, що докази, які були зафіксовані в перші дні злочинів, – найважливіші. Та щодо Майдану, багато таких фактів було втрачено, в тому числі і про причетність Росії до тих подій»,– каже експерт.

Ми всі хочемо, щоб розслідування вбивств на Майдані було справедливим, а суд – чесним. Та в Україні вже три роки іде слідство, а результатів немає і досі.

«Три роки – це досить великий термін. Варто зрозуміти, що найголовніше в розслідуванні вбивств під час Майдану – якість слідства та професіоналізм людей, які цим займаються. Для України важливо дати юридичну оцінку подіям, які тоді відбувалися. Тому те, що суди тривають вже три роки – неприпустимо. Сьогодні створено і НАБУ, тож можна контролювати суддів, які ведуть справи Майдану»,– переконує Вороненков.

Він додає, що з початку Революції гідності в Україні головні політичні кола Держдуми вели розмови і про Україну, і про Майдан.

«Були різні розмови та погляди щодо України і Майдану. Можу сказати, що свідомі росіяни тоді, як і сьогодні – мовчать, і це подвиг. Бо у час, коли всі брешуть, говорити правду – екстремізм. Тож всі свідомі люди схвалювали те, що в Україні простий народ повстав проти банди злодіїв. В Росії така ж ситуація, але всі бояться про це говорити. Бо якщо там щось наперекір сказати, то відразу потрібно тікати, але не всі до цього готові»,– запевняє колишній депутат Держдуми.

Приїхавши в Україну, Вороненков неодноразово виступав на телебаченні, де критикував російську владу. Крім того, надав свідчення Генпрокуратурі України щодо президента-втікача Януковича.

«Після першого ж інтерв’ю на українському телебаченні мені зламали особистий акаунт в «Твіттері», де від мого імені писали пости про Крим, «Новоросію» та інші ганебні речі. А от мої свідчення щодо Януковича будуть корисними у розслідуванні вбивств Майдану. Та той факт ніяк не вплинув на отримання мною українського громадянства» – запевняє Вороненков.

Він вважає, що найголовніше – пам’ятати тих, хто загинув. І не допустити, щоб таке знову повторилося.

«На жаль, будь-яка свобода завойовується кров’ю. Україна 2014 року показала приклад іншим країнам. Тому зараз відбувається формування молодої держави, де буде дана політична і юридична оцінка всіх тих кривавих подій», – додає Денис Вороненков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 03:24:00