п'ятниця, 17 лютого, 2017, 13:43 Економіка
Закон з енергоефективності будівель дозволить отримати 600 млн євро траншу, – Парцхаладзе

Прийняття Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» на ¼ зменшить споживання енергії у будинках та дозволить Україні отримати черговий транш макрофінансової допомоги ЄС у 600 млн євро.

Про це під час засідання робочої групи з розробки проектів нормативно-правових актів для імплементації Директиви ЄС 31 заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе, повідомляє його прес-служба.

«Це один із першочергових кроків на шляху до енергонезалежності нашої країни. Ми зможемо на чверть скоротити енергоспоживання. Це надважливо для України і саме на це виділяє кошти ЄС. Наразі законопроект уже зареєстрований у Верховній Раді та рекомендований профільним Комітетом до розгляду у першому читанні. Очікуємо на схвалення і вже почали роботу над відповідними 12 підзаконними актами», – зазначив Лев Парцхаладзе.

Для реалізації цього завдання Мінрегіон заручився підтримкою Європейського банку реконструкції та розвитку та залучив до співпраці представників Офісу ефективного регулювання (BRDO), Конфедерації будівельників України, профільних експертів і громадськість.

У руслі заходів з енергоефективності вже прийняті нові будівельні норми щодо теплоізоляції будівель, згідно з якими економія енергії для населення складатиме 15% порівняно із попередньою редакцією ДБН, а при реконструкції будинків, побудованих за радянськими нормами – в 2,5-3 рази.

Довідка.

Україна як учасник Енергетичного Співтовариства має зобовязання щодо імплементації Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель» відповідно до Договору про заснування Енергетичного співтовариства. На її виконання розроблено проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», першочерговою метою якого є створення умов для скорочення споживання енергії у будівлях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 00:14:31