п'ятниця, 17 лютого, 2017, 12:15 Суспільство
Уже за два роки американські генетики обіцяють «воскресити» мамонтів
Мамонт. Фото: dt.ua
Мамонт. Фото: dt.ua

Останні мамонти загинули 4 тис. років тому, але через кілька років вони можуть з’явитися знову: американські генетики готуються до воскресіння вимерлих велетнів.

Зникли мамонти не так давно, у вічній мерзлоті збереглося достатньо останків, що містять ДНК, пише Naked-science.

Їхній аналіз та порівняння з геномом близьких сучасних родичів, слонів, дозволяє вченим виділити гени, які відповідають за характерні особливості мамонтів: густу довгу шерсть, потужні жирові відкладення, придатний для життя на холоді склад крові і т. п.

З урахуванням цього сьогодні можливо підготувати ГМ-зародки, які потім залишиться лише виростити.

В інтерв’ю для The Guardian гарвардський біолог Джордж Черч зізнався, що таку тварину буде коректніше називати «слоном з ознаками мамонта», ніж «справжнім» шерстистим велетнем.

За роки роботи його команді вдалося знайти й внести в хромосоми азіатських слонів 45 генів мамонта, які були виділені з ДНК, що збереглася у вічній мерзлоті. «Ми вже знаємо, як отримати потрібні зменшені вуха, підшкірний жир, шерсть і кров», – сказав Черч. Однак отримати перший повноцінний експериментальний ембріон вчені планують лише тепер з використанням ГМ-технології CRISPR/Cas9. Модифікована буде ДНК фібробласта, клітини шкіри слона, після чого з неї повинно бути вилучено ядро й поміщено в яйцеклітину, з якої попередньо видалено власне ядро разом з хромосомами.

Цікаво, що для вирощування яйцеклітини й розвитку ембріона слоних використовувати не планується, вся процедура повинна бути виконана ex vivo, за допомогою «штучної матки». Сам Черч пов’язує це рішення з небажанням наражати на небезпеку життя тварини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 07:50:28