п'ятниця, 17 лютого, 2017, 16:05 Економіка
Усі країни-члени НАТО витрачатимуть на оборону 2% ВВП, – Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: nato.int
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: nato.int

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг переконаний, що всі 28 країн-членів Альянсу досягнуть поставленої мети і будуть витрачати на оборону 2% ВВП.

Про це Столтенберг сказав перед початком 53-ї Мюнхенської конференції з питань безпеки, коментуючи вимогу з боку США, яка була озвучена днями державним секретарем країни Джеймсом Меттісом у штаб-квартирі НАТО про збільшення національних витрат на оборону.

«Меттіс говорив як друг НАТО, який хоче більш сильного НАТО, і всі союзники погодилися щодо важливості збільшення витрат на оборону, щодо того, що європейські союзники та Канада повинні більше інвестувати в оборону та нашу спільну безпеку. Це не тільки месседж від США, але це месседж, який був погоджений всіма 28 главами держав та урядів у 2014 році (саміт НАТО в Уельсі). Я очікую, що всі це виконають», – наголосив генсек.

За його словами, країни-члени Альянсу вже «просуваються у правильному напрямку».

«Союзники по НАТО почали збільшувати витрати – тільки вчора Румунія оголосила, що вона виконає мету досягнути 2% ВВП у цьому році. В інтересах всієї Європи інвестувати в нашу оборону, щоб захистити мир та солідарність між союзниками», – наголосив Столтенберг.

Він також додав, що цієї мети вже дуже скоро досягнуть Литва та Латвія. «Я очікую, що всі союзники досягнуть мети у різному відрізку часу, і я очікую, що всі вони будуть просуватися в правильному напрямку», – зауважив він, повідомляє УНІАН.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 23:49 :17