п'ятниця, 17 лютого, 2017, 19:57 Київ
У центрі Києва руйнується забутий сторічний храм Миколая Чудотворця

Столичні краєзнавці привертають увагу громадськості до закинутої церкви Миколая Чудотворця на Печерську, якій минулого року виповнилося 100 років.

Набайдужі кияни б’ють на сполох. Зокрема, краєзнавець Сергій Шумило ще на початку року піднімав питання напівзруйнованого храму.

«Це самісінький центр Києва, до того ж не в часи панування радянського атеїзму, а тепер… Закинутий і напівзруйнований храм св. Миколая Чудотворця на Звіринці, поруч із Ботанічним садом. Його купол видніється здалеку, ніби нагадуючи всім нам про справжній стан культури і духовності в нашому суспільстві», – пише краєзнавець на своїй сторінці у Фейсбуці.

Храм-пам’ятник свт. Миколая Чудотворця на Звіринці був закладений в 1916 р на місці військового некрополя, де масово ховали солдатів, в т.ч. українців, загиблих на полях Першої світової війни. Військовий некрополь займав один з відрогів Звіринецького плато і прилеглий до нього схил. Схил був спланований уступами-терасами, щоб помістилося більше поховань.

«Цей занедбаний храм – меморіал тисячам наших воїнів, загиблих у Першій світовій війні. Цим воїнам була обіцяна вічна пам’ять. Але ми забули їх імена. Ми втратили їх могили. Ми не присвятили їм жодного пам’ятного знака. І мало хто з киян нині знає про те, що масивна найвища споруда над Звіринцем – православний храм, побудований нашими предками в пам’ять про загиблих наших предків», – пише Сергій Шумило.

Неподалік від зазначеного храму знаходяться два чоловічі монастирі УПЦ (МП) – Свято-Троїцький Іонинський та Архангело-Михайлівський Звіринецький.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 23:39 :20