п'ятниця, 17 лютого, 2017, 11:27 Львів
У Львові проведуть вечір пам’яті, присвячений 75-літтю розстрілів українців у Бабиному Яру
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

26 лютого у приміщенні конференц-зали Львівського палацу мистецтв за адресою вул. Коперника, 17 відбудеться вечір пам’яті, присвячений 75-літтю розстрілів українців, членів ОУН, у Бабиному Яру. Особлива подія цього заходу – вперше у Львові прозвучать унікальні записи бандуриста Михайла Теліги, датовані 1932 роком, які надіслав з Канади відомий кобзарознавець, доктор філософії, професор Альбертського університету Андрій Горняткевич. Початок о 15.00.

Про це повідомила Тетяна Шаленко – керівник капели хлопців-бандуристів «Гамалія» ЦТДЮГ та Голова Львівського відділення Всеукраїнської громадської організації ім. Олени Теліги.

У заході візьмуть участь студенти-бандуристи Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, студенти факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. І. Франка, вихованці Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, учасники творчої студії «У Кобзаревій світлиці» Музею Тараса Шевченка, громадські діячі.

«Лютий 1942 року – це особливо трагічна та болісна дата в українській історії. Понад 600 українських патріотів розстріляні гестапівцями у Бабиному Яру. Серед них – талановиті діячі української культури, члени ОУН поетеса Олена Теліга, бандурист Михайло Теліга, письменники Іван Ірлявський, Іван Рогач – усіх не перелічити. Кожен з них міг стати міцною підвалиною нашої державності. Вони були лицарями честі та гідності», – розповіла Тетяна Шаленко.

За її словами, у цей вечір пам’яті організатори хочуть пошанувати Олену Телігу, Михайла Телігу, Івана Ірлявського та багатьох патріотів, котрі своїм життям торували дорогу нашій незалежності у далекому 1942 році, а також залучити молодь до глибинного осмислення сутності наших Героїв, вивчення їхнього життєпису, творчої спадщини, об’єктивно, правдиво висвітлити драматичні сторінки нашої історії.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що у Києві на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» встановлять пам’ятник розстріляній нацистами в тому місці українській поетесі Олені Телізі та її соратникам, які боролися за незалежність України. Відкриття пам’ятника заплановано в 1 кварталі 2017 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 09:50:15