п'ятниця, 17 лютого, 2017, 16:50 Львів
У Дрогобицькому районі вимагають розірвати угоди з перевізником, який відмовляється знижувати тариф

Сьогодні, 17 лютого, до Дрогобицької райдержадміністрації прибули мешканці с. Летня опори з вимогою розірвати угоду з перевізником, який, на їх думку, встановив завищений тариф на проїзд до Дрогобича – 16 грн – і відмовляється його знижувати.

На захист людей став депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний.

Після різкого підвищення тарифів на проїзд в автобусах, на вимогу людей я ініціював проведення районних громадських слухань, – розповів М. Задорожний. – Тоді перевізники погодились прислухатися до голосу громад і знизити тарифи. Скрізь так відбулося – плату за проїзд зменшили на 20%. Та лише перевізник, що обслуговує маршрут «Летня – Дрогобич», який підвищив тариф приблизно на 40%, не хоче відступити. На громадських слуханнях у Летні селяни пропонували зменшити вартість проїзду до 14 грн, та перевізник твердо стоїть на своєму – 16 грн. Це обурило людей і вони приїхали до замовника перевезень  – Дрогобицької райдержадміністрації – з вимогою розірвати угоду з перевізником.

 

Зустріч з посадовцями відбулася в сесійній залі районної ради. Вимоги мешканців села, рішення сільських депутатів та виконкому озвучив сільський голова Петро Бохонок. У них, зокрема, йшлося про зниження тарифу до 12 гривень, а також визначення відстані між початковою, кінцевою та проміжними зупинками».

Відповідаючи на другу вимогу, перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Віталій Скоропад повідомив, що вже створена комісія, до складу якої входять представники як перевізників, так і сільських громад, як адміністрації, так і громадських активістів, яка приступає до роботи і буде проводити виміри всіх автобусних маршрутів у районі. Також він запевнив, що першим маршрутом, який перевірить комісія, буде Дрогобич – Летня, що вже відбулося сьогодні і виявило, що довжина маршруту таки завищена.

Летняни висунули вимогу щодо розірвання угоди між райдержадміністрацією та ТОВ «Львівське АТП-14631», яке здійснює перевезення. Віталій Скоропад пояснив, що ніби то юридичних підстав для такої дії нема і закликали до конструктивного діалогу.

Бурхлива дискусія, яка тривала понад годину, засвідчила, що непоступливість перевізника спричинила конфлікт між ним і громадами не лише Летні, а й інших населених пунктів, які також налаштовані діяти рішуче.

Сьогодні разом з летнянами до райдержадміністрації приїжджали представники с. Опарі. Як нам стало відомо, їхати до райцентру протестувати збираються мешканці сіл Коросниця і Рівне. Та За підсумком зустрічі було прийнято рішення: до того часу, поки не визначено кілометраж маршруту, тариф становитиме 12 гривень. Відтак, в селі планують провести громадські слухання за участю представників райдержадміністрації, перевізників, органів місцевого самоврядування та громади, на яких уточнити вартість проїзду. Та чи вдасться цим вичерпати конфлікт, не відомо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 23:48 :22