п'ятниця, 17 лютого, 2017, 10:33 Суспільство
Топ-10 картин відомих у світі українських художників
  • Іван Айвазовський «Дев’ятий ВАЛ»
  • Ілля Рєпін «Запорожці»
  • Анатолій Криволап «Кінь. Ніч»
  • Іван Марчук «Єва»
  • Олександр Ройтбурд «Прощавай, Караваджо»
  • Ілля Чичкан «Чє»
  • Олег Шупляк «Кобзар»
  • Арсен Савадов «Escape to Egypt»
  • Олег Тістол «Розмальовка»
  • Василь Цаголов «Офісна любов-2»

Роботи відомих українських художників впізнавані у всьому світі і прикрашають кращі музеї. Картини сучасних майстрів також продають за десятки, а то й сотні тисяч доларів на аукціонах Christies, Sotheby’s і Phillips. Сьогодні українцям як ніколи важливо знати своїх художників та їхню творчість.

Пропонуємо топ-10 найвідоміших полотен українських майстрів, – пише Анастасія Бармас на сайті zachem.com.ua.

Іван Айвазовський «Девятий ВАЛ»

Іван Айвазовський «Дев’ятий ВАЛ»
 

Найзнаменитіша робота кращого у світі мариніста. Іван Костянтинович Айвазовський народився у 1817 році в Феодосії. Загалом художник написав близько 6000 картин на морську тему. Зібравши завдяки популярності своїх робіт чималий капітал, Айвазовський щедро займався благодійністю. На його гроші було збудовано будівлю археологічного музею у Феодосії, проведено багато робіт з благоустрою міста. З його феодосійської майстерні вийшло багато відомих художників – Куїнджі, Лагоріо, Богаєвський.

Ілля Рєпін «Запорожці»

Ілля Рєпін «Запорожці»
 

Художник народився у невеликому місті Чугуїв (Харківська губернія), добре знав історію України, а при створенні свого знаменитого твору, як він сам говорив, перебував у «творчому запої». За спогадами його рідних, під час роботи над картиною вся сім’я жила тільки запорожцями: діти знали всіх героїв оповідань про козаків, могли напам’ять процитувати рядки з «Тараса Бульби» і тексту з листа козаків султанові.

Анатолій Криволап «Кінь. Ніч»

Анатолій Криволап «Кінь. Ніч»
 

Анатолія Криволапу завжди турбувало питання, як намалювати картину чистими кольорами і так, щоб вони ідеально збігалися. Над цією проблемою він працював з 1970-х років. На сьогодні він – один з найуспішніших українських художників, картини якого продаються. У жовтні 2011 року полотно «Кінь. Ніч» пішло з молотка за $124 тис. на лондонському аукціоні Phillips. Картина «Кінь. Вечір» 28 червня 2013 також на аукціоні Phillips в Лондоні була продана за $186 тиcяч і стала другим найдорожчим лотом серед проданих полотен, після роботи американця Кіта Харінга ($313 тисяч).

Іван Марчук «Єва»

Іван Марчук «Єва»
 

Сучасний український геній – це про Івана Марчука. Британці навіть включили його у список «100 геніїв сучасності» у 2007 році, в якому він, до речі, єдиний українець. Саме ця людина свого часу ввела в образотворче мистецтво новий метод, який пізніше охрестили пльонтанізм.

Олександр Ройтбурд «Прощавай, Караваджо»

Олександр Ройтбурд «Прощавай, Караваджо»
 

Один із засновників українського постмодернізму прославляв нашу країну своїми талановитими роботами на художніх виставках у всьому світі. Його твір «Прощай, Караваджо» продали за 97 тисяч доларів. Художник виставлявся в одному з найпрестижніших музеїв світу – Музей сучасного мистецтва у Нью-Йорку.

Ілля Чичкан «Чє»

Ілля Чичкан «Чє»
 

Ілля Чичкан працює у різних видах образотворчого мистецтва: живопис, фотографія, інсталяція, відео. Він знімав на відео кроликів, зробивши їм ін’єкції ЛСД, фотографував душевнохворих і дітей мутантів, малював у вигляді мавп А.С. Пушкіна. Картини Іллі Чичкана були представлені у найвідоміших галереях і музеях Європи, США і Південної Америки. Одну з його картин «It» продали у 2007 році за $70 тиcяч.

Олег Шупляк «Кобзар»

Олег Шупляк «Кобзар»
 

Майстер живопису не перестає дивувати своїми художніми головоломками і оптичними ілюзіями. Роботи автора були представлені на багатьох виставках сучасного живопису в Європі і Америці. Широкої популярності у світі набула його серія «Двовзори» (авторська назва картин-ілюзій з подвійним змістом).

Арсен Савадов «Escape to Egypt»

Арсен Савадов «Escape to Egypt»
 

Це перший художник в Україні, чия картина була виставлена ​​на аукціоні Sotheby’s. Найбільш популярними роботами стали найскандальніші в його творчості полотна («Донбас-Шоколад» та «Книга мертвих»). Ще одна картина «Принц» була продана за $26 470. Фотосесії з акцентами на потворності, фешн-зйомки на кладовищі принесли йому популярність і як фотографу.

Олег Тістол «Розмальовка»

Олег Тістол «Розмальовка»
 

Сучасний український художник – ключова фігура «Української нової хвилі». Він зміг популяризувати українські національні символи і зробити їх не просто цікавими, а й зрозумілими для жителів країн Заходу. Олег Тістол відомий такими своїми роботами, як «Лампа» ($26 225), «Гурзуф» ($12 300) і «Незнайомка №17» ($20 000). «Розмальовка» пішла з молотка аукціону Phillips за 53,9 тисячі доларів.

Василь Цаголов «Офісна любов-2»

Василь Цаголов «Офісна любов-2»
 

Людина, яка змогла об’єднати у своїх картинах масову культуру з міфологією. Василь Цаголов у своїх шедеврах активно використовує принципи постмодернізму. Саме того постмодернізму, який викликає таку кількість суперечок навіть зараз. «Офісна любов-2» була продана на аукціоні Phillips de Pury & Company в початку червня 2009 року за 53 600 доларів.

Читайте також: Фотограф показав чарівне видовище: тисячі замерзлих водоспадів .

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 14:13:33