п'ятниця, 17 лютого, 2017, 14:51 Політика
Сьогодні немає можливості знайти заміну вугіллю із окупованих територій, – експерт
Вугілля. Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН
Вугілля. Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН

Незважаючи на запевнення прем’єра Володимира Гройсмана, Україна, найімовірніше, не зможе до наступного опалювального сезону перевести достатню кількість блоків електростанцій із антрацитової групи вугілля. Адже на це потрібні кошти, яких у нашій державі поки що немає. На жаль, наразі ми не можемо обійтись без вугілля із окупованих шахт.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Запевнення прем‘єр-міністра В. Гройсмана про те, що Україні все ж вдасться до наступного опалювального сезону перевести достатню кількість блоків електростанцій із антрацитової групи вугілля на газову, звучать досить оптимістично. Потрібно розуміти, що ми і надалі перебуваємо у складній економічній ситуації. Тож навіть закупівля вугілля у імпортних каналів впиралась у брак фінансування.

«Загалом, за технологією потрібно будувати нові електростанції, які спалюватимуть конкретний вид вугілля. Адже навіть той антрацит, який завозять з Південної Африки, технічно гірший. У наших котлах, які будувалися, власне, для донецького вугілля, його потрібно спалити більше», – зазначив Корольчук.

Адже, якщо відмовлятись від вугілля із окупованих шахт, потрібно розуміти, чим його замінити для інших територій України. І якоїсь унікальної формули тут немає.

«Якби ми захотіли відмовитись від цього вугілля ще у 2014 році, нам потрібно тоді було б готуватися прожити три роки так, як жили мешканці Вірменії та Грузії всередині 90-х років. Тобто, 8-9 годин у квартирах не було б електроенергії, її б не споживала промисловість. Відтак було б менше доходів у бюджет», – зазначив Юрій Корольчук. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 14:14:09