Новини » Суспільство 17 лютого, 2017, 13:53
Пенсійний фонд України передає Росії особисті дані бійців-переселенців

Переселенець та доброволець Павло Довбуш звинувачує чиновників управління Пенсійного фонду Львівщини у тому, що чиновники, буцім, «здають» ворогові особисті дані бійців та волонтерів. Адже коли чоловік звернувся у державний орган по заборговану йому ще в Криму пенсію, звідти без вагань надіслали запити в РФ, вказавши нинішню адресу учасника АТО.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Брат за брата» (щосереди о 22:00 на телеканалі ZIK).

Після окупації рідного Криму волонтер та військовий медик Павло Довбуш перебрався до Львова. Адже за те, що протистояв самопроголошеній владі, потрапив до списку так званих карателів на російському сайті «Трибунал». Із початком війни чоловік подався добровольцем в АТО, а після семи місяців бойових дій знову повернувся до Львова. Цього разу пішов у соцслужби по пенсію, яку йому заборгували ще на півострові за квітень-червень 2014 року. Там, за порадою чиновників, написав заяву із проханням, аби вони самі зайнялися отриманням довідки. Та з’ясувалося, що держслужбовці відправили його запит у Крим.

«Пенсійний фонд здійснює запит лише пенсійної справи з попереднього місця проживання. Це робиться, щоб знати, з якого часу пенсіонувати людину», – пояснює заступник начальника пенсійного фонду у Львівській області Руслана Іванкова.

Тож, позаяк Севастополь окупувала Росія, не дивно, що листи потрапили до пенсійного фонду РФ. Та, здавалося б, під час війни інформація про українських переселенців мала б бути закритою для ворожої держави.

«Це може бути шоком для суспільства. Однак, на сьогоднішній день діє міжнародний договір, у якому чорним по білому написано: «Україна і Росія є дружніми державами, які допомагають одна одній», – розповідає юрист Назар Олексюк.

«Обмін інформацією із Росією ніхто не скасовував. Досі діє й угода щодо пенсійного забезпечення осіб країн СНД, в тому числі і РФ», – додає Руслана Іванкова.

Ба більше! Ще у 2014 році, за підписом тодішнього прем‘єра Арсенія Яценюка, вийшла постанова про те, що такий обмін інформацією здійснюється, зокрема, й по вимушених переселенцях, які покинули Кримський півострів.

Читайте також: Пенсійний фонд нарахував майже мільйон гривень «мертвим душам»

Павла Довбуша це обурює, адже наслідки такого розголошення особистих даних переселенців, волонтерів чи військових можуть бути фатальними.

«Тільки по мені було здійснено дев‘ять запитів до РФ без дозволу. Там повідомили мої особисті дані і найгірше – адресу нинішнього проживання», – зазначає Павло.

Та цей випадок не єдиний. Лише із Львівщини передавали інформацію по 210-х кримських переселенцях. 

До того ж, за твердженням експертів, офіційно усі ці відписки, які надсилають від державних органів чи органів місцевого самоврядування, що діють на тимчасово окупованій території Криму, Україна не визнає.

«Це суперечить нашим законам. Відповідно будь-які документи, рішення, акти цих органів є нікчемними. Вони не мають жодної правової чи юридичної сили», – зазначає Назар Олексюк.

А тим часом Павло Довбуш написав заяву у поліцію. Зараз тамз‘ясовують, чи посадовці не перевищували своїх повноважень. У свою чергу СБУ перевіряє, чи у таких діях немає державної зради. Сам Павло неабияк хвилюється про безпеку своєї сім’ї і вимагає від управління Пенсійного фонду Львівщини компенсацію за завдану шкоду: за додаткове лікування у шпиталі та передчасні пологи дружини, яка народила двох хворих діток.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 11:35 :44