п'ятниця, 17 лютого, 2017, 14:19 Політика
Омбудсмен просить Конституційний суд позбавити поліцію права збирати зразки ДНК
Конституційний Суд України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Конституційний Суд України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини другої статті 26 Закону України «Про Національну поліцію».

Зокрема, як пише «Українське право», омбудсмен оскаржує повноваження Національної поліції при формуванні баз даних, що входять до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, стосовно осіб, затриманих за підозрою у вчиненні правопорушень, збирати біометричні дані, зокрема ДНК.

При цьому вказується на відсутність у Законі «Про Національну поліцію» будь-яких положень, які б регламентували обсяг повноважень щодо збору зразків ДНК стосовно визначеного кола осіб, що викликає занепокоєння Омбудсмена.

Також зазначається, що законодавцем абсолютно не диференційовано випадки необхідності збору зразків ДНК в залежності від ступеню тяжкості та характеру правопорушення, не визначено, за яких саме обставин можуть відбиратись у особи зразки ДНК, порядок відібрання, період і порядок їх зберігання, порядок знищення та доступу до такої інформації самої особи або її родичів.

У своєму поданні Уповноважений наводить практику Європейського суду, який раніше дійшов висновку, що зберігання зразків клітин та профілів ДНК свідчить про втручання держави в реалізацію права заявників на повагу до їхнього приватного життя за змістом положень пункту 1 статті 8 Конвенції.

«Тому збирання та зберігання державним органом зразків ДНК людини є втручанням держави в її право на особисте життя, гарантоване статтею 32 Конституції України», – йдеться у поданні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 12:04 :09