п'ятниця, 17 лютого, 2017, 11:56 Регіони
Норвезькі експерти створять на Тернопільщині біоенергетичний центр
Норвезькі експерти створять на Тернопільщині біоенергетичний центр
Норвезькі експерти створять на Тернопільщині біоенергетичний центр

Норвезько-український проект зі створення центру для біоенергетики розпочинають впроваджувати в Борщові на Тернопільщині.

Тернопільська ОДА підписала меморандум про співпрацю з міжнародним фондом «Енержі Фарм», повідомили IA ZIK у прес-службі облдержадміністрації.

Меморандум передбачає впровадження проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами», який реалізовується під егідою міністерства закордонних справ королівства Норвегії в Борщові.

Основною метою проекту є збільшення виробництва й використання біоенергії та інших видів відновлювальної енергії, а також розробка плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки Західного регіону України.

Читайте також: Тернопільщина презентує туристичний потенціал в «Українському домі» у Києві

«Тернопільська область на рівні з Львівською та Івано-Франківською достатньо забезпечена енергоресурсами. На цей час нам необхідно навчити й підготувати фахівців, які зуміють на практиці реалізувати теоретичні напрацювання», – сказав під час підписання меморандуму заступник голови облдержадміністрації Олег Валов.

Практичні й теоретичні програми проекту розроблятимуть і проваджуватимуть на базі громадської організації «Науково-технічний центр «Біоенергія» у Борщові та в Борщівському агротехнічному коледжі.

У рамках співпраці передбачений обмін досвідом щодо використання біомаси, переробки відходів, будівництва котелень, а також створення розсадників біоенергетичних культур, підготовка для організації енергетичних господарств.

Читайте також: Львівським ОСББ відшкодовуватимуть до 15% кредиту на енергозбереження 

«Є ресурси і є потреби, а між ними необхідно налагодити ефективну логістику. Норвегія має передовий досвід розбудови сектору відновлюваної енергетики, тож це безцінна можливість перейняти корисний досвід, який сприятиме розвитку біоенергетики в Україні», – зазначив голова громадської організації «Науково-технічний центр «Біоенергетика» Михайло Гументик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 01:49 :21