п'ятниця, 17 лютого, 2017, 14:56 Регіони
На Волині відновлять пасажирські потяги у польські міста Холм і Люблін

Волинська влада має намір відновити пасажирське залізничне сполучення з між українським Ковелем та польськими містами Люблін і Холм.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Українська та польська сторони шукають шляхи для реалізації проекту залізничного пасажирського сполучення «Ковель-Холм-Люблін», а також вирішення питань покращення прикордонної інфраструктури і транспортного сполучення. Процедура спрощеного перетину польсько-українського кордону дозволить підвищити економічні показники, покращити рівень інфраструктури та налагодити людські взаємини двох народів.

Експлуатаційні характеристики дільниці «Ковель-Ягодин-Держкордон», статистику вантажних та пасажирських перевезень надав присутнім сторонам начальник регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Іван Груник. Окрім того, він підкреслив потребу українців здійснювати поїздки до країн Європейського Союзу, в тому числі й Польщі.

Він поділився і досвідом уже реалізованого залізничного проекту в напрямку «Київ-Львів-Перемишль», що розпочав свою роботу 23 грудня 2016 року. За його словами, міжнародний пасажирський маршрут виявився доволі зручним та необхідним, адже квитки розкуповують за лічені дні. Нині, більше 25 тис. пасажирів скористалися послугами цього маршруту.

Відтак, за інформацією Івана Груника, за 2016 рік з метою відвідування Республіки Польща послугами пасажирського поїзда сполученням Київ-Варшава скористалися 2277 пасажирів.

Радник голови правління ПАТ «Укрзалізниця» з питань європейської інтеграції Томаш Майка, який і координує роботу з інвестицій європейських коштів, зазначив, що робота залізничного сполучення «Ковель-Холм-Люблін» стане потужним каталізатором для подальшої реалізації подібних проектів.

Окрім того, вдалося обговорити й особливості проходження митних процедур задля збереження особистої безпеки громадян, котрі подорожуватимуть міжнародним маршрутом.

«Ми сподіваємося, що відновлення проекту залізничного сполучення значно покращить перетин кордону як українською, так і польською сторонами, та зробить його більш комфортним», – зазначив начальник управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Волинської митниці Сергій Гриценко.

За підсумками інтенсивних обговорень, таки вдалося напрацювати шляхи реалізації залізничного сполучення на широкій колії «Ковель-Холм-Люблін», що буде здійснюватися українською стороною в особі «Укрзалізниці».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 08:28:43