п'ятниця, 17 лютого, 2017, 15:24 Світ
На референдумі у Нідерландах діяла «група фейкових українців»
Фото: ZIK/EPA/BART MAAT
Фото: ZIK/EPA/BART MAAT

Під час проведення референдуму щодо угоди про асоціацію Україна-ЄС у Нідерландах діяла група псевдоукраїнців, які симпатизували Росії.

Про це йдеться у матеріалі Ендрю Хіггінса для видання The New York Times.

За його даними, депутат Харрі ван Боммель, який був одним із противників ратифікації угоди, для агітації на різних заходах та у ЗМІ використовував свою особливу «українську команду», що симпатизувала Росії. Однак найактивнішими членами цієї групи були не українці, а росіяни, або вихідці з російськомовних регіонів України, які говорили тезами Кремля.

Також важливу роль у цьому «шоу» відігравав політичний аналітик, історик Володимир Корнілов, який виріс на Донбасі. Однак, електронне листування Корнілова, яке викрили проукраїнські хакери, демонструє, що він активно співпрацював і ділився інформацією з російськими політиками, коли працював в київському дослідному інституті, що фінансується Росією.

«Перед голландським референдумом в минулому році Корнілов провів кампанію проти торгівельної угоди з Україною, називаючи себе «українським емігрантом в Гаазі», який був «приголомшений, здавалося б, нескінченним потоком брехні і пропаганди» про Росію і відчував себе зобов’язаним відповісти», – пише журналіст.

Він також додав, що що цей «український емігрант» поширював в Нідерландах фейки російських ЗМІ, навіть історію з «розп’ятим хлопчиком», повідомляє UA.ONE.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 14:15:13