Новини » Львів 17 лютого, 2017, 12:49
Федір Стригун: Нині роблять все для знищення театру
Фото: loda.gov.ua
Фото: loda.gov.ua

Сьогодні, 17 лютого, департамент культури Львівської ОДА зібрав керівників дев’ятьох театрів, аби вони розповіли, якими у 2017 році будуть театральні сезони на їхніх сценах. Втім, замість розмов про прем’єри, художні керівники заявили про безгрошів’я та виживання театрів.

На зустрічі побував репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович.

«Зробити рагу з зайця, не маючи самого зайця, неможливо. Зараз постановних фондів немає, колись держава дбала: оплачувала тепло, газ, допомагала театрам. Нині цього нема», – заявив очільник Національного академічного театру ім. Марії Заньковецької Федір Стригун.

За його словами, нині театр повинен заробити собі на функціонування виставами. Втім, на продажу квитків ремонт будівлі театру не зробиш. «Я ще 15 років тому говорив, що чекаю німців. Чекаю, коли вони прийдуть і зремонтують театр, щоб не стидно було львів’янам дивитися на це приміщення. Нам зараз обіцяють, що крісла будуть міняти, перестеляти підлогу, а де ж ви всі раніше були? Про цей ремонт говорять вже 40 років і нікому це не потрібно. Змінюються губернатори, мери і нікому це не соромно, ніхто не знає, що це за вернісаж перед театром», – сказав Стригун.

Розкритикував театрал законодавчу ініціативу запровадження контрактної форми роботи в театрі. За його словами, цей закон загрожує руйнацією українського театру.

«В мене таке враження, що це все робиться для знищення театру, а не для допомоги і європеїзації, бо люди, які придумали цей закон, нічого не створили, а лише руйнували», – заявив він.

Керівник обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича Микола Гнатенко просив про зміцнення матеріально-технічної бази. За його словами, актори будуть раді і новому автобусові, і світловій техніці, адже зі своїми постановками їздять у села, де про театр не чули десятки років.

Читайте також: Львівський театр ім. Лесі Українки отримав статус академічного 

«Ми багато років не отримуємо зміцнення матеріально-технічної бази. Отримують клуби, бібліотеки, ми цього не маємо. Ми знаємо, що повинні поїхати в область – їдемо у великий клуб і звозимо на виставу дітей з навколишніх сіл. Потрібно якусь програму на підтримку театрів, щоб хоч по одному автобусу в рік, нехай я знаю, що за 5 років отримаю якийсь транспорт. Тоді з нас і питайте», – зазначив він.

Як пояснила театралам директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Христини Береговська, у 2017 році на Львівщині діятиме комплексна програма розвитку культури. У ній на розвиток театрів передбачено 12,3 млн грн.

«Зокрема, 200 тис. грн на здійснення театральних постановок. Також буде підтримка виїзду театрів у сільську місцевість, конкурс на поїздки на етнічні території. Наступна наша пропозиція – поїздки на східні терени, на проект «Мистецтво заради миру» передбачено 1 млн грн», – зазначила вона.

Береговська також запевнила, що цьогоріч театр ім. Марії Заньковецької отримає 600 тис. грн на нові крісла, ще 100 тисяч – на відзначення столітнього ювілею театру.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 12:46 :28