п'ятниця, 17 лютого, 2017, 15:51 Суспільство
До кінця століття Альпи можуть втратити 70% снігового покриву, – науковці
Фото: ZIK/EPA/GREGORY YETCHMENIZA
Фото: ZIK/EPA/GREGORY YETCHMENIZA

Вчені заявили про те, що до кінця століття Альпи можуть втратити велику частину снігового покриву через вплив глобального потепління.

Про висновки вчених повідомляє Європейський союз наук про Землю, – передає «Дзеркало тижня».

Згідно з даними вчених, при збереженні поточних темпів глобального потепління сніг зникне на ділянках нижче 2500 метрів і до 2100 року Альпи втратять близько 70% снігового покриву. Крім того, дослідники стверджують, що зима в Альпах, тобто час, коли гори покриті достатньою для катання шаром снігу, стане коротшим приблизно на місяць. Глибина ж снігового покриву на висоті навіть більше трьох тисяч кілометрів скоротиться на 40%.

Проведене вченими моделювання показує, що найсильніше від глобального потепління постраждають ділянки, розташовані на висоті до 1200 метрів. До кінця століття на них взагалі не залишиться снігового покриву.

Раніше вчені встановили, що в найближчі п’ять років температура на Землі буде рости. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень.

У 2017 році температурний рекорд побитий не буде через вплив Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 11:50 :50