п'ятниця, 17 лютого, 2017, 12:18 Політика
70% дописів міністрів у соцмережах – в робочий час, і не все стосується роботи, – дослідження
Фото: blogspot.com
Фото: blogspot.com

Комітет виборців України провів дослідження і з’ясував, що 70% дописів на своїх сторінках Facebook міністри роблять в робочий час, і далеко не всі вони стосуються роботи.

Про це КВУ повідомляє у соцмережі.

У комітеті зазначають, що повідомлення урядовців часто стосуються не лише діяльності їх міністерств, а й аналізу загальнополітичної ситуації, міжнародних подій, святкових дат.

Фото: КВУ
Фото: КВУ

Серед членів уряду, які найактивніше користувалися Facebook на роботі, називають – міністра молоді і спорту Ігоря Жданова (83% дописів), міністра економічного розвитку Степана Кубіва (79%), міністра оборони Степана Полторака (79%), міністра інфраструктури Володимира Омеляна (61%) та міністра екології Остапа Семерака (61%).

«З одного боку цілком природно, що міністри використовують всі доступні медійні механізми для донесення планів або результатів своєї діяльності. З іншого – сотні робочих годин фактично витрачаються на публічне з’ясування стосунків чи розповіді про подробиці особистого життя», – заявив аналітик КВУ Денис Рибачок.

Читайте також: Шкіряк пропонує заборонити «Вконтакте» та «Одноклассники» в Україні

КВУ вважає, що питання медійної активності міністрів у соціальних мережах варто врегулювати шляхом внесення відповідних змін до внутрішніх документів Кабінету Міністрів та наказів Національного агентства з питань державної служби.

«Подібна практика існує в більшості держав Європи. Зокрема, у Великобританії діє спеціальна «Інструкція щодо використання соціальних медіа державними службовцями». Документ дозволяє користуватися соцмережами в робочий час, але закликає дотримуватися певних етичних правил. Зокрема, перевіряти достовірність опублікованої інформації, утримуватися від участі в конфліктних ситуаціях, уникати публікації повідомлень щодо особистого життя тощо. У випадку, якщо держслужбовець ігнорує ці правила, він отримує дисциплінарне покарання, яке може призвести до звільнення. При цьому це правило діє незалежно від того, чи публікацію розміщено на офіційний чи особистій сторінці, у робочий чи вільний від роботи час», – додав аналітик Комітету виборців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 00:15:11