live
Новини » Київ

У київському «Охмадиті» занепокоєні можливістю закриття відділення трансплантації кісткового мозку

Лікарі проводять операцію. Фото: Прилепа Олександр/УНІАН

Волонтери та лікарі Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» б‘ють на сполох. Мовляв, у МОЗ планують закрити відділення трансплантації кісткового мозку. Тож складні операції дітям доведеться робити за кордоном і коштуватиме це у кілька разів дорожче.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Вечір» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Лікарі столичного «Охмадиту» та благодійники розповідають: отримали інсайдерську інформацію про те, що відділення трансплантації кісткового мозку хочуть закрити. А пацієнтів, яким необхідне хірургічне втручання, планують відправляти за кордон, бо, мовляв, в Україні операції не мають жодного успіху і діти помирають.

«Комусь просто вигідно вивозити гроші закордон і не вкладати їх у розвиток вітчизняної медицини. Адже, врешті, дитина їде за гроші МОЗ, які, згідно законодавства, виділяються із українського бюджету, а ті гроші, що збиралися фондом на лікування цього ж пацієнта, зникають невідомо куди», – переконаний завідувач відділення трансплантації кісткового мозку Олег Рижак.

За рік у «Охмадиті» справді здійснюють порівняно небагато трансплантацій кісткового мозку – близько двадцяти. Зокрема й тому, що пересадку в Україні проводять лише від рідного донора. Але дві третини хворих дітлахів не лише виживають, а й повністю одужують.

У МОЗі ж переконують, що закривати відділення наміру не мають і про такі плани там навіть не чули.

«На сьогоднішній день у мене немає інформації про те, щоб планували закрити якесь із відділень», – запевнив заступник міністра охорони здоров‘я Роман Ілик. Навпаки, у МОЗ розраховують, що зможуть робити пересадку кісткового мозку більшій кількості маленьких пацієнтів. Але станеться це не раніше, ніж вдасться добудувати новий корпус «Охмадиту».Loading...
Loading...
Loading...