четвер, 16 лютого, 2017, 15:27 Економіка
Про те, як мені пільги учасника АТО скасували
Влад Якушев
лейтенант, екс-начальник прес-служби
14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід»

Держава, у якій ми живемо, продовжує мене дивувати. І що цікаво, кожного разу вона мене дивує за мій рахунок. Дзвонить мені тато і у розпачі повідомляє, що прийшли рахунки за комунальні послуги, і сума більше, ніж пенсія, яку він отримує.

 «Як це?», – здивувався я. Після демобілізації я понад місяць присвятив оформленню пільг, які мені належать як учаснику бойових дій. Я вставав зранку, як на роботу, і йшов займати чергу у якусь державну установу, де мені казали, що треба ще таку довідку, а ще довідку на довідку. Треба довідку про безпосередню участь у бойових діях, так ніби посвідчення учасника бойових дій, яке в мене є, ніц не вартує, але й його копію треба. А ще треба довідку про склад сім’ї, і то оригінал, а копія не підходить. І плювати, що оригінал я щойно залишив у цій же ж Франківській адміністрації м. Львова, тільки на другому поверсі, бо там його теж вимагали… Я отримав довідку, що маю право на пільги і поніс її копію у Львівгаз, Обленерго, Водоканал та ЖЕК. Вичекав там у чергах. Надав в тих установах купу копій документів, які вже надавав, щоб отримати довідку про те, що я маю право на пільги… Одним словом я все це зробив.

Місяць після того прийшли рахунки, які ми з батьком тако-сяко могли потягнути. На радостях тато, який ходив вдома у двох парах вовняних шкарпеток, двох светрах і камізельці, почав палити на півгодини довше, що дозволило йому зняти принаймні камізельку.

А тут знову!

Довелося покидати хатку кума у Івано-Франківській області, де я гостював, і їхати до Львова – розбиратись, що ж сталося.

Читайте більше: У Дрогобичі учасників АТО і спеціалістів ознайомлять з основними засадами психотерапії

Я обійшов установи, що виставили нам рахунок, і з’ясував – мої пільги учасника АТО скасовані Франківською райадміністрацією. Сталося це через те, що батькові нарахували субсидії.

Держава себе не обдурить. Якщо в вас є пільги, то субсидії ви не маєте права мати і, навпаки. Я з’ясував це ще тоді, коли оформляв пільги.

Дорогі наші атошники, ми вами пишаємося і от вам пільги, але в вашого батька ми субсидії відберемо, бо ним, викладачем політеху, ми не так пишаємося. Так, чи що? Знову ж таки, мої пільги поширюється тільки на мене, а не на нього, то чому в нього допомогу треба відібрати?

Але я не нарікаю. Дарованому коню, як відомо, під хвіст не заглядають. Кому зараз легко? Он депутати Верховної Ради бідують, навіть на роботу не мають за що добратись, бо сесійна зала знову порожня.

Я знову відволікся. Повернемось до наших баранів – тобто до мене і мого тата.

Коли я вперше прийшов у райадміністрацію, мені попередили, що пільги і водночас субсидії я мати не можу. На запитання, а що мені вигідніше відповіли: «Не знаємо. І рахувати тут вам ніхто не буде, бо в нас роботи купа». Я, якби, теж частина цієї роботи. Ну, бог з ним. Я не скандаліст. Люди, дійсно, зайняті.

Прийшлося розбиратись у проблемі самому. Я проштудіював питання за допомогою Інтернету, знайшов формулу, в якій чорт голову зламає, мало не посивів, доки рахував, але таки дійшов висновку, що моя атошна пільга все ж вигідніша.

Потім ви знаєте – довідка, та довідка на довідку і от – рахунок, від якого мій татко став ще сивішим.

Знову я в адміністрації, знову відсидів у черзі. Виявляється, що ніхто не винен. Просто субсидія автоматично скасовує пільгу. Але ж тато не подавав на субсидію! Не має значення, бо субсидія рахується та продовжується автоматично.

Я добре пам’ятаю, що перепитував, чи не треба батькові йти у адміністрацію, щоб відмовитись від субсидії. Мені сказали – ні, бо мої пільги скасують її автоматично.

Згадався старий анекдот, у якому була фраза: «Якщо твоя мама курва, то ти курвий сину автоматично».

Виставлені мені рахунки ніхто перераховувати не збирається, бо на яких підставах? Пільги скасувались, якісь копійки, що вважаються субсидіями, мені змінусували. Все… Аріведерчі.

Читайте більше: Учасники АТО в Луцьку купуватимуть житло на умовах співфінансування з бюджету

Я вже писав, що держава себе не надурить? Це тільки нас дурити в неї прекрасно виходить.

На запитання, що ж мені робити, отримав відповідь, що я можу написати заяву на відмову від субсидій. Тоді мені АВТОМАТИЧНО скасують субсидії і повернуться до нарахування платежів з урахуванням пільги.

Ой, щось мені в це слабо віриться. Бігме, воно все так просто не закінчиться, ну бо в нашій державі такого не буває. І най би це лише я був такий невезучий. Слухаєш людей і розумієш, що невезучі навколо. В кожного, хто не сидить у якомусь солідному шкіряному кріслі, що не день – то добрий день. Або сорочка коротка, або причандалля по коліно.

А я? Що я? Плюнули в морду – утрися. Ще цього разу я утруся. І по рахунках ще того разу заплачу. Ми дуже терпеливий народ. Цікаво тільки, що я зроблю, коли це моє терпіння закінчиться?

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 20:18:33