Новини » Львів 16 лютого, 2017, 10:53
Львівський суд заборонив Нацраді позбавляти «Радио Вести» ліцензії
«Радио Вести». Фото: radio.vesti-ukr.com
«Радио Вести». Фото: radio.vesti-ukr.com

Франківський районний суд Львова заборонив Нацраді з телерадіомовлення розглядати питання позбавлення ліцензії «Радио Вести».

Про це на сторінці у Facebook повідомив народний депутат Сергій Висоцький.

«Перебуваю на засіданні Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Тут мало розпочатися засідання щодо позбавлення ліцензії клименківського «Радио Вести». Однак засідання Нацради заблокував районний суд Львова», – написав Висоцький.

За його словами, «львівський суд захищає близьке до Кремля ЗМІ».

«Герой нашого дня – суддя Масендич. Це – прекрасне дежавю часів Януковича. Я сподіваюся, що львівське громадянське суспільство адекватно відреагує на цю ганьбу. Сьогодні ж підготую запит на Вищу раду правосуддя щодо дій цього судді», – додав Висоцький.

Як інформує «Детектор медіа», ухвалу про забезпечення позову виніс учора, 15 лютого, суддя Франківського районного суду міста Львова Василь Масендич. А вже сьогодні, 16 лютого, о 9-й ранку Нацрада отримала супроводжувальний лист від керівництва київського «Радио Вести» з оригіналом цієї ухвали. У зв’язку з ухвалою Нацрада не змогла розглянути 16 лютого заяву радіокомпанії про продовження строку дії ліцензії.

За словами членів Нацради, 15 лютого до Франківського районного суду Львова звернулася громадянка Надія Бондарєва. Її позов стосується контенту київського «Радио Вести», насамперед ранкової програми «Вести утро». Вона просила суд визнати дії радіокомпанії неправомірними та відшкодувати завдану їй контентом «Радио Вести» моральну шкоду в сумі 53 тис. 600 грн. «Цікаво, що справа розглядалася у Львові, а радіо слухачка слухає в Києві», – звернула увагу заступниця голови Нацради Уляна Фещук.

При цьому разом з позовною заявою позивачка подала заяву про забезпечення позову, яка стосувалася дій не радіокомпанії, а Нацради, яка взагалі не є стороною у справі та не була присутня в суді. Позивачка нібито побоювалася, що Нацрада може продовжити «Радио Вести» ліцензію. І суд у той же день, 15 лютого, задовольнив заяву про забезпечення позову – до ухвалення рішення по суті самої справи.

Читайте також: Нацрада оштрафувала 8 радіостанцій за недотримання квот на українську пісню в ефірі

«Справа виглядає досить дивно, оскільки Національна рада не брала участі в справі та не могла висловити свою думку. Цією ухвалою обмежені дискреційні повноваження Національної ради, тому ми вважаємо таку ухвалу перешкоджанням діяльності Національної ради. Можливо, позивачка та суддя не знають про кримінальну відповідальність, яку можуть понести за перешкоджання діяльності державного органу», – зазначила пані Фещук.

За словами пані Фещук, у державному реєстрі судових рішень судової ухвали ще немає, але Нацрада отримала підтвердження в суді, що така ухвала дійсно була винесена. «Ми зв’язалися із судом. Позовна заява була подана вчора, 15 лютого. Учора ж була винесена ухвала про забезпечення позову. Вчора вона була передана представнику компанії. Компанія надала нам оригінал цієї ухвали, вона прошита, пронумерована та підписана суддею», – повідомила пані Фещук.

Зважаючи на судову ухвалу, Нацрада вирішила перенести розгляд питання про продовження строку дії ліцензії київського «Радио Вести» (ТОВ «ТРК Дивосвіт»). Водночас Нацрада в найкоротші строки оскаржить судову ухвалу в апеляції, а також звернеться до Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо дій судді Масендича, а також до правоохоронних органів з метою відкриття кримінального провадження за перешкоджання діяльності Нацради. «Ми оскаржимо ухвалу якнайшвидше, і будемо сподіватися, що суд розгляне нашу скаргу настільки ж швидко, як суд розглянув заяву про забезпечення позову», – зазначила пані Фещук.

На думку членів Нацради, судова ухвала винесена в інтересах «Радио Вести» й це один зі способів радіостанції захиститися від можливого не продовження ліцензії Нацрадою.

Ще більшої цікавості ситуації додає той факт, що особа з таким же ім’ям – Бондарєва Надія Василівна, зареєстрована в місті Алчевськ, Луганської області, числиться засновником кредитної спілки «Відродження Донбасу».

Голова Нацради Юрій Артеменко обурився діями судді: «Згадайте часи Януковича, коли рішеннями районних судів заборонялися якісь дії в Києві. Зверніть увагу, що заявник зі Львова подає позов щодо київської радіостанції».

Читайте також: За останні два тижні у світових ЗМІ зросла кількість антиукраїнських публікацій

Член Нацради Валентин Коваль повідомив інформацію з відкритих джерел, що суддя Василь Масендич був переведений до Львова з Донецька 3 березня 2015 року.

Виконавчий директор холдингу «Вести Украина» Андрій Кошевий повідомив у Нацраді, що радіокомпанія теж отримала судову ухвалу зранку 16 лютого кур’єрською доставкою. За його словами, він ще не встиг ознайомитися з обставинами судової справи та не знає, чи був присутній на судовому засіданні 15 лютого представник київського «Радио Вести».

Уляна Фещук наголосила, що Нацрада має підстави не продовжувати київському «Радио Вести» ліцензію: «Компанія має чотири попередження, що дає підстави Національній раді не продовжити їй ліцензію. І з меншою кількістю попереджень Нацрада не продовжувала ліцензії. У нас також дійсно були і залишаються сумніви щодо кінцевого бенефіціарного власника радіостанції. Ми направляли лист до СБУ й досі не отримали відповіді, але все одно планували сьогодні розглядати питання про продовження ліцензії».

Також на думку пані Фещук, незважаючи на колізію в законі «Про телебачення і радіомовлення» щодо вимог до прозорості медіавласності, про яку писав «Детектор медіа», Нацрада може визнати структуру власності ліцензіата непрозорою й на цій підставі відмовити в продовженні строку дії ліцензії.

Нагадаємо, цей суддя вже встиг відзначитись у Львові. У кінці січня 2017 року новопризначений суддя Масендич Василь Васильович, переведений з Донецька, намагався провести засідання, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння.

Що цікаво, суддя Масендич, родом з Львівщини, зі села Тухля Сколівського району. Про це йдеться у його довідці про результати перевірки, передбаченої законом «Про очищення влади». Додаткового колориту ситуації додає те, що цей документ підписав сам же Масендич, при чому двічі!

Також декілька днів тому у Львові розгорівся скандал через рішення Апеляційного суду, яке дозволяло внесення застави та вихід на волю підозрюваного в організації замаху на львівського бізнесмена Богдана Копитка.

Рішення приймалось колегією суддів у складі Зеновія Макойди (головуючий), Альберта Белена та Василя Головатого. До речі, під тиском громади та активістів суддя Макойда написав заяву про звільнення.

Обслуговують деякі львівські служителі Феміди не лише сепаратистів та кримінальників, але й місцевих олігархів. Так, судді Господарського суду Львівської області Микола Сенчук, Роман Крупник та Мар’яна Король стали на сторону братів Дубневичів, які судились з журналістами ІА ZIK за, начебто, неправдиву інформацію, яка викривала оборудки причетних до них фірм. Судді погодились, що претензії олігархів до журналістів є обгрунтованими. Але всю безглуздість цього рішення спростував суд вищої інстанції, який захистив право журналістів на правду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 01:38 :16