Новини » Київ 16 лютого, 2017, 12:47
Частину нового корпусу столичного «Охмадиту» обіцяють відкрити вже влітку
Будівництво нового корпусу лікарні «Охматдит». Фото: Сироткіна Анастасія/УНІАН
Будівництво нового корпусу лікарні «Охматдит». Фото: Сироткіна Анастасія/УНІАН

Уже шостий рік поспіль триває будівництво нового корпусу столичної Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». За цей час змінилося кілька підрядників. Зведений об‘єкт під впливом дощів та снігу почав руйнуватися. І лише із останнім генпідрядником з‘явилась надія на те, що найбільший корпус дитячої лікарні нарешті запрацює.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Вечір» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

У відділенні трансплантації кісткового мозку столичного «Охмадиту» – величезні черги. Батькам доводиться швидше забирати своїх дітей, щоб звільнити місце іншим хворим. І це не дивно. Адже у стаціонарі відділення є лише близько десяти ліжок, а діти їдуть сюди ледь не з усієї країни.

У новому корпусі «Охмадит» зміг би приймати близько 30 тисяч хворих дітей, у той час, як зараз – втричі менше.

«Із добудовою «Охмадиту» ми отримаємо не лише трансплантацію, а й значно більше – лінійний прискорювач, МРТ. Адже зараз у найбільшій лікарні країни цього всього немає», – зауважує співзасновник благодійного фонду «Таблеточки» Ірина Литовченко.

Фундамент нового корпусу заклали ще у 2011 році. Спочатку будівельні роботи велися інтенсивно, та згодом їх то заморожували, то знову ненадовго відновлювали. Добудувати його обіцяли вже три прем‘єр-міністри, проте нове приміщення дитячої лікарні досі не працює.

Останнього генпідрядника позбулися у жовтні минулого року. Адже через поганий дах дощі та сніги заливали будівлю – з десятого по перший поверх. Тож нові будівельники спочатку взявся за ремонт покрівлі. Це обійшлось у двадцять мільйонів гривень. Уже прокладено 80 відсотків комунікацій, більшість стін поштукатурені, а подекуди навіть встановлені батареї. Навіть почали монтувати ліфти та залили бетон для паркінгу. Об‘єкт планують здати уже першого квітня.

«Усі будівельні роботи із внутрішнім оздобленням мають бути виконані на 95 відсотків. Решту ми залишаємо для того, щоб коли монтуватиметься обладнання, можливо, щось потрібно буде відкоригувати», – каже директор будкомпанії Володимир Духович.

Встановлення обладнання займе іще кілька місяців. Тож планується, що корпус нарешті зможе прийняти перших пацієнтів вже у червні 2017 року.

Однак новий підрядник має контракт на роботи лише у половині будівлі. Іншу ж завершуватимуть, коли вже лікуватимуть дітей. Завершити будівництво лікарні обіцяють у перші місяці 2018 року. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 14:09 :04