Новини » Економіка 15 лютого, 2017, 21:44
Насалик запевняє, що формула Роттердам+ в Україні не діє

В Україні не діє формула Роттердам+.

Відповідаючи на питання міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, чи діє в Україні тариф Роттердам+, Насалик сказав, що не діє.

«У нас не діє ціна Роттердам+ в Україні. На сьогоднішній день ціна на вугілля, яка йде і на антрацитову групу, і на вугілля, яке видобувається на території України, становить 1,73 тис. грн. Ціна Роттердам + на сьогоднішній день – 3,1 тис. грн», – запевнив міністр.

Насалик додав, що Роттердам+ був створений як фікція.

Аваков уточнив, на скільки повинні будуть піднятися тарифи на електроенергію, якщо цей тариф буде застосований, і Україна буде завозити вугілля через ПАР або Австралію за ціною 3100.

«Я не можу сказати, тому що це розраховує НКРЕ, але баланс, який формує Міністерство енергетики, ціна тоді виросте в середньому на 20-25%», – сказав Насалик.

Аваков запитав у Насалика, чи не вважає він, що Україна повинна заблокувати експорт вугілля антрацитної групи з території України. На це прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що де-факто і де-юре експорт атрацита з України заборонений.

«У період введення надзвичайного стану не може бути експорту», – підкреслив прем’єр.

Насалик додав щодо експорту, що йдеться тільки про коксівну групу.

Як відомо, раніше голова НКРЕ Дмитро Вовк заявив, що формула «Роттердам+» дозволила диверсифікувати поставки вугілля, проте в діючих тарифах ціна на вугілля, яка існує зараз – не передбачена.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 16:45 :33