Новини » Політика 15 лютого, 2017, 17:21
МОЗ не має права насаджувати реформи «сталінськими методами», – лікар
Фото: i.ytimg.com
Фото: i.ytimg.com

Будь-яка реформа у сфері медицини має базуватися на законодавстві України, широкому громадському обговоренні та інформаційній пояснювальній кампанії.

Про це заявив головний лікар КЗ «Вінницький обласний наркологічний диспансер «Соціотерапія», голова Вінницької обласної організації політичної партії «Новий час» Павло Слободянюк.

Так політик прокоментував акції протесту, які прокотилися Україною з приводу створення нових госпітальних округів. За його словами, у протилежному випадку, навіть потрібну для людей і держави реформу можна провалити.

«Створення госпітальних округів – важлива і позитивна реформа. Для прикладу, якщо у пологовому будинку невеликого міста за рік відбувається 200 пологів, лікарі втрачають кваліфікацію. Треба як мінімум 400. Це академічні істини. Однак не можна закривати будь-які заклади охорони здоров’я без згоди громади, без відповідних законів. Люди вийшли на вулиці проти госпітальних округів, бо Мінохорони здоров’я не провело належну роз’яснювальну кампанію, громадські слухання, не ініціювало новий закон. Цю реформу спустили з Києва в регіони за класичним «сталінським принципом», коли верхи все вирішують, а низи лише виконують», – заявив голова Вінницької організації «Нового часу».

Він наголосив: якщо громада бажає зберегти, для прикладу, у районному центрі лікарню інтенсивної терапії, це бажання має бути виконано за кошти районного бюджету.

«Якщо ж громада погодитися на перенесення такої лікарні в інше місто, має бути відпрацьовано питання, як будуть довозитися туди люди. Але найголовніше – це все має відбуватися зі згоди громади, а не міністерства у далекому Києві.

Таким чином, Міністерство охорони здоров’я має інтенсифікувати роботу з громадськістю, стати відкритою для людей структурою. Неприпустимо, коли міністерство, де працюють західні менеджери, діє старими совковими методами», – підсумував Павло Слободянюк.

Раніше повідомлялося, що Львівська облрада звернулася до Кабміну та Міністерства охорони здоров’я з проханням відкласти утворення госпітальних округів у Львівській області до завершення адміністративно-територіальної реформи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 16:35 :06