середа, 15 лютого, 2017, 20:11 Економіка
Міністр пояснив, коли і для чого застосують віялові відключення світла

Міністр енергетики й вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що надзвичайні заходи на ринку електроенергії передбачають застосування віялових відключень світла у разі необхідності.

Про це Насалик сказав на засіданні Кабінету міністрів, представляючи проект розпорядження, яким передбачається введення НС, пише Економічна правда.

«У зв’язку з блокуванням вантажних перевезень вугілля антрацитової групи та з метою забезпечення безперебійної роботи об’єднаної енергосистеми України, Міненерго просить розглянути розпорядження про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії», – сказав він.

«Я хотів би зупинитися на пунктах, які визначає розпорядження. 1 пункт направлений на те, щоб мінімізувати витрати антрацитової групи вугілля на теплових генераціях, при цьому забезпечивши повну роботу об’єднаної енергосистеми України», – заявив міністр.

«Цей пункт означає те, що Україна постійно утримувала тисячу мегават на гарячому валу теплової генерації для того, щоб у випадку зупинки будь-якого із блоків АЕС, моментально замістити їх», – наголосив Насалик.

За його словами, на сьогоднішній день Україна має профіцит атомної енергетики. «Така міра дає можливість знизити резерв, як мінімум до 500 мегават», – сказав міністр.

«У Другому пункті говориться про мінімальний склад, при якому ми можемо забезпечити надійну роботу теплової генерації та теплопостачання населення. Цей пункт передбачає, що у виникненні нагальної проблеми і диспропорції між виробленням і споживанням електроенергії ми задіємо віялові відключення для того, щоб збалансувати вироблення і споживання», – повідомив Насалик.

«Пунктом 3 передбачено, що НАЕК «Енергоатом» буде дотримуватися графіка навантаження енергосистеми й увійде в тижневе, не денне, а тижневе маневрування атомними блоками. Це дасть можливість також зменшити втрати теплової генерації», – сказав міністр.

«Всі ці заходи дають можливість зменшити антрацитову групу в середньому на 300-350 тисяч тонн на місяць. Це дасть змогу збільшити період, коли об’єднана енергосистема буде працювати в штатному режимі», – підсумував міністр.

Як відомо, Кабінет міністрів прийняв розпорядження «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 19:16 :04