Новини » Економіка 14 лютого, 2017, 22:25
За формулою «Роттердам+» вугілля для України коштувало б вдвічі більше, – голова НКРЕКП

Згідно з методологією НКРЕКП, в тарифах на електроенергію ціна вугілля становить 1730 гривень за одну тонну. Якби при розрахунках застосовувалася б формула «Роттердам+», ціна вугілля була б вдвічі більшою.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) розповів голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк.

«За методологією комісії, в тарифах на електроенергію за одну тонну вугілля визначена ціна вугілля 1730 гривень. Тим часом, по формулі «Роттердам+», яку зараз всі активно піарять і неправильно позиціонують, за ту ж тонну треба сплатити 3000 гривень», – каже Дмитро Вовк.

В методології Національної комісії врахована середня ціна, яка є значно нижчою, ніж ринкова, запевняє голова НКРЕКП.

«Якщо сьогодні припиниться постачання з Донбасу, нам треба буде купувати вугілля за кордоном. Покупка ця буде здійснюватися за поточними цінами. А вони значно вищі, ніж ті, які зараз ми не враховуємо. Тому, я хочу підкреслити, що методологія комісії, якої раніше не було майже 20 років, захищає усіх споживачів України», – додає Дмитро Вовк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 00:09 :38