Новини » Економіка 14 лютого, 2017, 14:40
Уряд провалив питання енергетичної незалежності України, – Солонтай

Питання забезпечення вугіллям, пошук альтернативних шляхів поставки палива на українські ТЕЦ та встановлення прийнятної вартості цього вугілля – основна проблема в роботі чинного уряду. Зважаючи на головну ціль – позбавлення країни залежності від поставок вугілля з окупованих територій та Росії, можна констатувати, що уряд провалив цю роботу.

Про це заявив політолог Олександр Солонтай в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK).

Експерт пояснив політичні передумови появи формули «Роттердам+»: «Формула, за якою розраховується вартість вугілля, відповідно і тарифів для населення, названа «Роттердам+»  – це плата дрібним фракціям ВРУ за лояльність до влади. Парламентській більшості дуже часто не вистачає голосів для ухвалення тих чи інших ініціатив. Тому вони змушені звертатись за допомогою до дрібніших фракцій, спонсорами та керівниками яких є ті, хто заробляє на генерації та постачанні електроенергії. Ті, в свою чергу, виставляють умовою своєї лояльності затвердження норм та тарифів, які дають можливість заробітку для свої спонсорів».

Олександр Солонтай наголосив, що політика влади в питаннях енергопостачання має бути максимально прозорою, щоб уникнути соціальних заворушень: «Давайте скажемо відверто: якби платіжки за тепло були більші, але ми б чітко знали,  що ці гроші не йдуть терористам та росіянам, то чи погодилися б ми на таке підвищення? Якби треба було посидіти без світла,  щоб хлопці менше гинули на Сході – чи погодилися б ми на це? Думаю, що так. Але у нас виникло б питання: скільки потрібно буде терпіти і ми вимагали б гарантій, що от зараз ми потерпимо, але такої ситуації більше не буде. Що гроші, які ми платимо, підуть справді на зміцнення енергонезалежності України. А так як є в нас зраз – це абсурд. Якщо треба потерпіти, то ми маємо розуміти, що це плата за незалежність, а не гроші в кишені терористів та олігархів».

На думку політолога, проблеми в енергетичній сфері будуть найбільшою проблемою уряду Володимира Гройсмана: «Вже зараз очевидно, що забезпечення паливом українських ТЕЦ та вартість цього вугілля, – основна проблема в роботі чинного уряду. Блокада залізничних шляхів з ОРДЛО  лише підкреслила це. Однак на мою думку, основним завданням уряду було забезпечення Україні незалежності від постачання вугілля чи з окупованих територій, чи з Росії. На жаль, мусимо констатувати, що уряд провалив це питання». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 20:03 :03