Новини » Економіка 14 лютого, 2017, 10:57
Марунич: Надзвичайний стан в енергетиці не зачепить населення – відключень поки що не буде
Фото: unian.ua/Reuters
Фото: unian.ua/Reuters

У разі введення надзвичайного стану в енергетиці загроз віялових відключень електроенергії для населення у найближчі два-три тижні немає.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Він припускає, що уряд таки прийме сьогодні рішення про введення надзвичайного стану в енергетиці.

«Дійсно, зважаючи на нинішню ситуацію, є висока ймовірність, що доведеться в ручному режимі управляти енергетичною галуззю», – вважає експерт.

Він пояснив, що означає введення надзвичайного стану в енергетиці: «Це набагато більші повноваження для органів влади, для компанії «Укренерго», яка є диспетчером об’єднаної енергосистеми. Це передбачає перенаправлення фінансових потоків на ринку. М’яко кажучи, комусь не платити або перенаправляти гроші на ті цілі, які уряд вважає доцільними у конкретний момент».

Читайте також:  Блокування вугілля з окупованого Донбасу – це віялові відключення по всій країні, – Гройсман

Водночас Дмитро Марунич додав, що наразі на кінцевому споживачу електроенергії це ніяк не відобразиться. «Можливо, за винятком промислових споживачів, які можуть мати певні проблеми. А для населення – принаймні, у найближчі два-три тижні – загроз віялових відключень все-таки немає. Поки що вугілля є. А що буде потім – це вже питання», – зазначив експерт.

На його думку, альтернативи вугіллю з окупованих територій, поставки якого блокують, зараз не має. «Для того, щоб вона була, треба було її створити. Є рішення, які складні фінансово і технологічно і які мали бути прийняті в певний період часу. Якщо би два роки тому цим зайнялися, можливо, зараз теоретично можна було б відмовитися від цих поставок. Але виникає інше питання: де знайти величезні обсяги цього альтеративного вугілля газової групи і хто заплатить за переведення блоків електростанцій з антрациту на вугілля газової групи, якщо ми говоримо про таку альтернативу? Це багатомільярдні кошти. Хто їх має сплатити – не зрозуміло. Я як споживач категорично проти. Я не розумію, куди далі підвищувати тариф, бо врешті-решт це все зведеться до того, що треба буде піднімати тарифи для кінцевого споживача», – зазначив Дмитро Марунич.

Як повідомлялося, ДП «Укренерго» і Міністерство енергетики пропонують Кабміну ввести надзвичайний стан на ринку електроенергії через зупинку постачання антрациту із зони АТО. Про це на засіданні антикризового штабу повідомили в. о. керівника підприємства Всеволод Ковальчук і голова Міненерго Ігор Насалик.

«У середньому запасів антрациту вистачить приблизно на 40 діб. Але треба вважати, що на різних станціях різний запас вугілля та насправді це значення щодо антрацитових станцій коливається від 14 до 100 днів за умови введення надзвичайного стану і роботи всіх цих станцій нижче мінімального визначеного правилами ринку та складу обладнання на мінімально технологічно допустимому складі обладнання. Коли будуть оброблені ці залишки вугілля, ми не зможемо обійтися без обмеження споживачів, застосовуючи спеціальні графіки аварійних відключень», – сказав Ковальчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 20:18 :57