live
Новини » Світ

Єльський університет перейменував один з коледжів після суперечок про расизм

Керівництво Єльського університету прийняло рішення змінити назву одного з коледжів, названого на честь політика XIX століття Джона Келхуна, ідеолог рабовласницької політики південних штатів.

Тепер коледж Келхуна буде названий на честь американської наукового і контр-адмірала флоту США Грейс Хоппер, – повідомляє ВВС.

У 2015 році в університеті спалахнули студентські протести, учасники яких вимагали перейменувати коледж. Незабаром після цього президент університету Пітер Саловей оголосив про створення комісії, яка повинна була вирішити, чи потрібно змінювати назву навчального закладу.

У суботу Саловей заявив, що рішення про перейменування є винятковим випадком, так як діяльність 7-го віце-президента США Келхуна суперечить цінностям університету.

При цьому керівництво університету зазначає, що не буде прибирати з коледжу пов’язані з Келхуном символи і дозволить студентам називати його по-старому.

Джон Келхун, який обіймав посаду віце-президента з 1825 по 1832 рік, захищав інтереси південних плантаторів від посягань сіверян і заперечував можливість обмеження рабства на території окремих штатів.

Грейс Хоппер закінчила Єльський в 1930 році і розробила перший компілятор для комп’ютерного мови програмування. Вона померла в 1992 році у віці 85 років.

 Loading...
Loading...
Loading...