Новини » Події

У вінницьких маршрутках стало просторіше – виявляється, це вимога закону

Маршрутка у Вінниці. Фото: vn.20minut.ua

У вінницьких маршрутках поменшало «стоячих». Кажуть, це через рейди. Справа в тому, що протягом останнього тижня водії маршруток стали жорсткіше дотримуватися правил перевезення пасажирів. Почастішали перевірки поліції.

Про це розповідає вінницький портал «20 хвилин».

Для середньостатистичного вінничанина це дивна ситуація, адже нещодавно кожне маршрутне таксі з легкої руки водіїв заповнювалося пасажирами «під зав’язку».

Справа у тому, що в Україні діють правила перевезення пасажирів, про які більшість громадян, навіть, не здогадуються. Так, у статті 121-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка має назву «Порушення правил перевезення пасажирів при наданні послуг з перевезення пасажирів», зазначається, що перевезення в маршрутках пасажирів понад норму встановлену технічними правилами, карається штрафом.

Мовою закону це звучить так: «Перевезення водіями транспортних засобів, що працюють у режимі маршрутних таксі, пасажирів понад максимальну кількість, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу або визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, а також перевезення водіями транспортних засобів, що здійснюють міжміські чи міжнародні перевезення, пасажирів, кількість яких перевищує кількість місць для сидіння, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу або визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Голова Асоціації перевізників Вінниці Олександр Гота пояснює, що водії не беруть людей, бо перевірки почастішали.

«Згідно із законом по техпаспорту у такі «Спринтери» можна брати тільки 18 людей», – розповів він. – «У «Богдан» можна брати 25 людей, якщо не помиляюсь. Раніше якось не так пильно перевіряли, тепер перевіряють більше. Кажуть, відтепер максимум – два пасажири, що стоять. Але, попри це, навіть на такий максимум протоколи все одно складають. Тому сказали, аби у «Спринтери» не брали «стоячих» пасажирів. За порушення доведеться сплатити 170 гривень, а дані про порушення подаються до міськради – за це можуть і звільнити».

Читайте також: Чого може навчити усіх водіїв один військовий. Loading...