live
Новини » Суспільство

У пам’ять про Василя Сліпака готують міжнародний музичний марафон

Василь Сліпак. Фото: radiosvoboda.org

Влітку у Львові відбудеться Відкритий міжнародний музичний маратон W LIVE пам’яті Василя Сліпака. Він пройде 29, 30 червня та 1 липня 2017 року під назвою «Тихі дні любові і музика миру».

Про це 13 лютого передає прес-служба ЛМР.

Сьогодні відбулася зустріч організаторів заходу із Андрієм Садовим, на якій обговорили можливості проведення у Львові фестивалю «W Live» пам’яті Василя Сліпака.

«Це буде відкритий маратон, який буде спричинятися до цього, що почнемо трохи слухати, думати, розуміти, де ми знаходимося, як нам далі рухатися. Цей маратон буде особливим. Буде багато особливих різних речей, різних проектів, які раніше у Львові ще не відбувалися», – зазначив Орест Сліпак, брат Василя Сліпака, The Wassyl Slipak Foundation.

«Я вперше в Україні, не кажучи вже про Львів. Мені надзвичайно приємно пізнавати це місто. Насправді, я тут не тільки через те, що тут чудове місто, а дійсно Василь Сліпак був моїм хорошим другом, і ми разом мали багато хороших концертів у Франції. Його голос був неймовірним, і ми дуже багато мали спільних проектів», – відзначив Ніколас Краузе, диригент (Франція).

«Творчий шлях Василя починався саме тут, у Львові. Зараз ми хочемо, ми розуміємо, ми повинні це зробити для пам’яті. Ми це робимо відкрито, щоб ця акція була щорічною. Щоб ми, найближчі друзі, залучали інших близьких друзів, щоб це завжди було неповторно. Ми будемо сповідувати ідею, щоб музики було дуже багато, але щоб вона була дуже гармонійною», – зазначив генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.

29 червня о 10.00 у Храмі святих апостолів Петра і Павла відбудеться свята літургія до річниці героїчної загибелі новітнього Героя. У цей же день розпочнеться хоровий маратон у костелі Св. Лазаря (Хорова школа «Дударик»), який триватиме до вечора. День закінчиться «Всеношна» Кирила Стеценка.

У другий день буде Міжнародний фортепіанний маратон «Piano Postludes» за пропозицією уславленого українського композитора Валентина Сільвестрова. По всьому місту від середньої школи №46, яку закінчив Василь і до Личаківського кладовища будуть встановлені концертні роялі, на яких впродовж дня будуть грати провідні світові і українські піаністи. Закінчиться день виконанням «Карміна Бурана» Карла Орфа та безсмертного твору Росіні Agnus Dei для роялів, фісгармонії і хору.

Третій день фестивалю розпочнеться Міжнародним оперним маратоном, під час якого на різних площадках центральної частини Львова будуть презентовані сучасні оперні проекти з України та іноземних.

Закінчиться Маратон 1 липня великим гала-концертом, де виступлять провідні закордонні і українські колективи і солісти.

Довідка.

Запрошені закордонні учасники маратону:

Nicolas Krauze (Нікола Кроз) (Франція) – диригент

Perrine Madoef (Перін Медоф) (Франція) – сопрано

Alexandre Kukonin (Олександр Куконін) (Франція) – піаніст

Guillaume Doumenge (Гійом Дюсе) (Франція) – бас

Gosha Kowalinska (Гоша Ковалінська) (Франція) – мецо-сопрано

Patrick Garayt (Патрік Гарайт) (Франція) – тенор

Paul Gaugler (Паул Гоглєр) (Франція) – тенор

Evgueni Galperine (Євген Гальперін) (Франція) – композитор

Краківська група ударних інструментів.Loading...
Loading...
Loading...