Новини » Суспільство 13 лютого, 2017, 9:37
Сьогодні – Всесвітній день радіо
Фото: bukalanga.org
Фото: bukalanga.org

Щороку 13 лютого відзначають Всесвітній день радіо.

Свято було проголошено на 36-й Генеральній конференції міжнародної організації ЮНЕСКО від 3 листопада 2011 року. Дата святкування 13 лютого була вибрана тому, що саме в цей день у 1946 році вперше вийшло в ефір «Радіо ООН», яке проводило мовлення зі штаб-квартири ООН, пише Вікіпедія.

Всесвітній день радіо – не єдине свято, присвячене цьому чудовому і яскравому винаходу, повідомляє «Ділова мова».

Ще з часів кінця Другої світової війни в СРСР День радіо був затверджений постановою Ради народних комісарів СРСР і відзначався щороку 7 травня. Після великих перетворень 90-х років ця традиція не зникла, а навіть отримала свіжий подих. Так, наприклад, в незалежній Україні у 1994-ому році було встановлено професійне свято День працівників радіо, телебачення та зв’язку України, що відзначається 16 листопада. Всесвітній день радіоаматора відзначається щорічно 18-ого квітня.

Радіомовлення, як і телебачення, стало на стільки різнобічним і широким явищем, що навіть деякі його напрямки були відзначені особливим міжнародним визнанням і пошаною, наприклад Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення, започаткований в 1994-ому році з ініціативи ЮНІСЕФ відзначається 8 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 09:40 :06