Новини » Події 13 лютого, 2017, 16:23
Сазонов: Блокада ОРДЛО – це не лише вугілля, а й металургія. Дуже скоро всі це відчують
Заблокований потяг на ділянці Гірське-Золоте на Луганщині. Фото: Кримський Андрій/УНІАН
Заблокований потяг на ділянці Гірське-Золоте на Луганщині. Фото: Кримський Андрій/УНІАН

Блокада неконтрольованих територій Донбасу стосується не тільки вугілля, а й металургії. Тому дуже скоро всі відчують ефект цієї блокади.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав блогер Кирил Сазонов.

«Брехню про «Роттердам +» слухати нестерпно. Добре би малограмотний Парасюк тільки цим марив, так цим «інтелектуальним» сміттям весь ефір забитий. І людей з пантелику збиває», – зазначив він.

Сазонов пояснив: те, що «зрадофіли» називають «Роттердам +», до нинішніх високих цін на вугілля на світових ринках ніякого стосунку не має і ніяким чином компенсувати втрату донбаського антрациту не може. Це вартість вугілля, закладена в оптові ринкові ціни (ОРЦ і заснована на середньозважених цінах за минулий рік. А тоді ціни були набагато нижчими. Тому «Роттердам +» у тарифі – це всього 1730 грн/т. Реально з Роттердама возити в українські порти – вiд 2800 грн/т. Різниця – більше як 1000 грн на кожній тонні.

Міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик уже заявив, що при імпорті різниця становитиме 15-20 млрд грн, які потрібно буде включити в тариф споживача (прогноз коливається в залежності від того, на скільки ще більше підростуть світові ціни після виходу України на зовнішні ринки в ролі покупця 9 млн тонн).

«Навіщо тоді потрібен «Роттердам +» і чи потрібен? Відповідаю – головною метою введення цієї формули було визначення справедливої ​​ціни на українське вугілля, видобуток якого останніми роками катастрофічно падав (у два рази з 2013 року). Невігласи можуть перебувати в повній упевненості, що собівартість українського вугілля становить 1000, 700, 500 або навіть 300 грн (за версією Парасюка). Але є цифри Міненерго, які свідчать про протилежне – на тих же державних шахтах реальна собівартість понад 2000 грн/т», – написав Сазонов.

«Чи виправдала себе формула «Роттердам +»? Із точки зору зупинки падіння видобутку вугілля виправдала – в 2016 році падіння припинилося. Чи дозволяє «Роттердам +» замінити зараз імпортом донбаське вугілля? Ні! Чи можна змінити «Роттердам +», щоб імпорт відбувся? Так! Але тоді рахувати ОРЦ не за роком, а за кварталом. І готуємося до зростання тарифу на електроенергію», – зазначив він.

Але, додав Сазонов, «блокада» неконтрольованих територій – це не тільки вугілля. «Це ще металургія. І ми всі відчуємо ефект дуже скоро. Я нікого не лякаю – просто всі (і прихильники, і противники блокади) повинні усвідомлювати наслідки. Щоб не плекати ілюзій, що «блокада» ОРДЛО – це щось далеке і це суто політична дія. Мій прогноз – держбюджет чекає потужний секвестр витрат. Дуже хочу почути від панів Парасюка-Семенченка, якими саме статтями бюджету вони готові пожертвувати?», – зазначив блогер.

Читайте також: Провокації з блокадою, або Людське про тих, хто вийшли за межу людяного.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 18:44 :57