Новини » Львів

Маршрутки Львова перевантажені, бо їх недостатньо, – громадський діяч

Переповнена маршрутка

Близько 700 автобусів мали б перевозити львів’ян у цьому році, якби міська влада займалась транспортною проблемою міста комплексно, а не точково затикала дірки.

Про це кореспонденту IA ZIK розповів голова ГО «За якісний транспорт» Святослав Товстига.

Нагадаємо, що в Україні діють правила перевезення пасажирів, про які більшість громадян навіть не здогадуються. Так, у статті 121-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка має назву «Порушення правил перевезення пасажирів при наданні послуг з перевезення пасажирів», зазначається, що перевезення в маршрутках пасажирів понад норму встановлену технічними правилами, карається штрафом.

Саме відповідність перевезень пасажирів до цієї норми закону днями почали перевіряти правоохоронці у Вінниці.

Для львів’ян ця тема дуже близька, оскільки переповнені маршрутки стали невід’ємною частиною їх щоденного життя, а інколи громадський транспорт взагалі важко дочекатись, навіть, якщо на дворі не аномальні морози.

Причиною такого стану речей, на думку Святослава Товстиги, є те, що відколи за останні п’ять років були укладені угоди з перевізниками, зі сторони міста не було жодних комплексних дій, щоб покращити та врегулювати цю ситуацію.

«У Львові в середньому є 500 транспортних засобів для перевезення пасажирів, з розрахунку, що на 2011 потрібно було вже 700», – розповів громадський діяч. – «Але з розрахунку на розвиток міста тих 700 транспортних засобів повинні були замінити низькі підлогові автобуси більшої місткості».

Отже, на сьогодні у нас мало би бути 700 низькопідлогових автобусів і не мало би бути знайомого всім перевантаження.

«Ситуація сталася патова, окрім того, ще забрали нагляд в прокуратури і заборонили перевірку поліцією. Тобто, за останні 2,5 роки жоден із контролюючих органів не перевіряє транспортні підприємства на дотримання законодавства і технічних норм», – розповів Святослав Товстига.

До того всього на маршрути нерідко не виїжджає навіть задекларована на сьогодні кількість перевізників.

«Ось сьогодні ми були в Рясне, зранку там фактично нереально виїхати. Там комунальне підприємство має один маршрут 6А, і по нормі має курсувати три автобуси, а їздить один», – описує знайому багатьом львів’янам ситуацію громадський діяч.

То ж Святослав Товстига переконаний, що у Львові замість того, щоб займатись проблемою громадського транспорту, роблять картинку, щоб показати як у нас все гарно і чудово, забезпечуючи, в кращому випадку, новим транспортом центр міста.

«Треба відійти від практики закривання дірок, а комплексно підходити до вирішення проблеми, як зробила в певний період Вінниця», – сказав він.

Та чи перевіряють львівські маршрутки на дотримання статті «Порушення правил перевезення пасажирів при наданні послуг з перевезення пасажирів»?

Львівські патрульні розповіли, що вони цього не робили, бо подібні перевірки вони можуть здійснювати лише разом з представниками «Укртрансбезпеки».

Прес-секретар патрульної поліції Львова Катерина Рибій повідомила, що патрульні можуть зупинити транспортний засіб хіба що у випадку порушення ним правил дорожнього руху. А спільних перевірок з «Укртрансбезпекою» по маршрутках у патрульних Львова ще не було, хоча плануються (щоправда, не відомо коли). Спільно перевіряли вже таксистів – на наявність у них ліцензії.

В управлінні «Укртрансбезпеки» у Львівській області нам повідомили, що перевірок саме перевезення львівськими маршрутками належної кількості пасажирів ними також ще не проводилось. Водночас, заступник начальника відділу контролю Роман Бойко зазначив, що перевищення кількості пасажирів є порушенням та може сприяти виникненню аварійної ситуації.

Ми скерували запит до Львівської міської ради із запитанням, як вирішується питання збільшення кількості та якості громадського транспорту та контролю за кількістю перевезення пасажирів у Львові.

Читайте також: Автопарк львівського «АТП-1» поповнився 25 новими «Електронами».Loading...