На добре здоров’я. Чому втому треба лікувати хобі та вихідними за містом
Ольга Фарафонова
журналіст IA ZIK

Мабуть, кожному знайоме відчуття виснаженості, коли протягом робочого дня відчувається втома, погіршення пам’яті або концентрації уваги. Тоді життя стає не в радість і навіть з’являється апатія. Медики називають це синдромом хронічної втоми. Зазвичай, такі стани спостерігаються в осінньо-зимовий період, коли людина все більше часу проводить у приміщеннях зі штучним освітленням, а не на свіжому повітрі. Найцікавіше те, що навіть молоді люди можуть почувати знесилення протягом тривалого часу.

Вважається, що хронічну втому найчастіше відчувають ті люди, чия діяльність пов’язана з постійними стресами. Крім того, тривала робота за комп’ютером, брак кисню і штучне освітлення також не впливають добре на психологічне і фізичне здоров’я. Додати сюди шалений темп міського життя, перекуси замість нормального харчування, поганий сон – і неприємностей не уникнути. Людина почувається знесиленою, дратівливою, сонною, не може сконцентруватися на певній справі.

Звичайно, перше, що спадає на думку, коли відчувається повне виснаження – пора у відпустку. Та не завжди ми можемо це дозволити тоді, коли нам цього хочеться. Але поліпшити свій стан і працездатність – цілком можливо.

Перш за все, необхідно збалансовано харчуватися, їсти свіжі фрукти, овочі, каші замість гамбургерів, кави і енергетиків. Варто подбати і про здоровий сон у провітреній кімнаті. Потрібно пам’ятати, що перед сном шкідливо переїдати, нервувати, перевантажувати себе справами, адже організм повинен повноцінно відпочити і відновитися перед наступним робочим днем.

Також в Інтернеті можна знайти цікаві поради від хронічної втоми, які, здавалося б, зовсім з нею не пов’язані. Це – хобі та зміна обстановки. Як зазначається, улюблене заняття замість втоми дарує відчуття задоволення і припливу сил. Пояснюється це просто: те, від чого ви отримуєте справжню насолоду, допомагає не лише змінити звичний робочий вид діяльності, але і переключитися, щоб забути на час про всі проблеми. Крім того, навіть короткострокова поїздка може допомогти позбавитися від хронічної втоми. І все тому, що мозок підживлюється новою інформацією і перемикається зі старих завдань на нові. Те ж саме відбувається і тоді, коли люди виїжджають хоча б на пару днів за місто.

А от з фізичними навантаженнями в період боротьби за бадьоре самопочуття радять бути обережними. Виснажливі тренування в тренажерному залі краще обмежити. Натомість приємні прогулянки на свіжому повітрю, плавання й рухливі, але не дуже стомлюючі ігри – чудові антистресові засоби.

Головне – не бути байдужим до свого здоров’я, адже коли людина перебуває у стані хронічного стресу, втоми, недосипу, у неї з часом навіть може розвинутися депресія. Тому варто пам’ятати, що позитивний настрій, гарне самопочуття – це важливо, а здоров’я – безцінний скарб, який потрібно берегти.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 00:13 :39