Новини » Події 11 лютого, 2017, 12:05
Політик: Для справжньої блокади окупованих територій Донбасу потрібно змінити закон

Блокада тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей має відбуватися державними органами і регулюватися законом України «Про тимчасово окуповані території».

Про це заявила громадський діяч, голова Херсонської обласної організації «Новий час» Поліна Зінченко, – передають у прес-службі партії.

Так політик прокоментувала блокаду Донбасу волонтерами та ветеранами АТО.

«Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (Закон про окуповані території України) – лише визначає статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації (Автономна Республіка Крим та місто Севастополь), встановлює особливий правовий режим на цій території, визначає особливості діяльності в умовах цього режиму, додержання та захисту прав фізичних та юридичних осіб. Такі правила мають розповсюджуватися й на так зване ОРДЛО (окремі райони Донецької та Луганської областей). Тоді ці будь-яка торгівля з окупантами буде визначатися як злочинна пропаганда і винні відповідатимуть перед законом», – вважає громадський діяч.

«Торгівля з окупованим Кримом – це злочин, а з ОРДЛО – дозволено законом. Після внесення відповідних змін до Закону про окуповані території (прирівняти статус ОРДЛО до Криму) блокаду, яку зараз організували волонтери та ветерани АТО, буде зобов’язана здійснювати прикордонна служба і війська, тобто держава. Таким чином, народні депутати, які зараз стоять на блокпостах на Донбасі, мають ініціювати зміни до Закону про окуповані території. Тоді це буде справжня блокада – вирішальний крок до перемоги України!», – підсумувала Поліна Зінченко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 19:02 :19