Новини » Суспільство 10 лютого, 2017, 14:18
У Дніпрі діти-аутисти навчаються у спеціалізованій сенсорній кімнаті

За офіційними даними, в Україні є понад п’ять тисяч дітей-аутистів. Такі діти вимагають до себе особливої уваги. Для педагогів навчати малечу – справа не легка, проте сенсорні кімнати значно спрощують освітній процес.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

У такій спеціалізованій сенсорній кімнаті 10-ти річний Володя, граючись, пізнає світ. Хлопчик замкнений у собі, майже не розмовляє, часом буває нервовий. Крім того, Володі тяжко сконцентрувати увагу та всидіти на місці. У спеціалізованому класі хлопчик через кінестетику вивчає навколишнє середовище. Він грається, малює, часто ліпить з пластиліну. Головним у цьому процесі є особливий підхід педагога.

«Зараз з Володею засвоюємо цифри, які ми не можемо вивчити в загальних класах. Навчання відбувається за допомогою відчуттів. Хлопчику тут цікаво. Він знає, що коли позаймається, то отримає винагороду. Він обожнює пластилін, який і є його призом», – каже психолог Уляна Укуліненко.

Володин однокласник Тимофій також аутист. Він весь у роботі. Сьогодні хлопчика навчають письму.

«Коли навчальний процес відбувається в класі, ми беремо участь у роботі. Записуємо якісь підказки. Потім розглядаємо їх у сенсорній кімнаті. Я вчу його писати швидко і правильно з першого разу», – говорить вчителька Лілія Ликова.

У Дніпрі це єдина школа, де відкрили сенсорну кімнату для особливих дітей. Тут є мультимедійний проектор, сучасні комп’ютери.

«Ми бачимо, що нашим учням потрібні технічні засоби. Діти дорослішають і вони мають навчитись працювати з програмним забезпеченням, комп’ютером та іншою технікою», – розповідає директор навчально-виховного комплексу Ніна Ломако.

Нині у дніпровському класі налічується десять дітей. Наступного року групу планують розширити і взяти до неї іще чотирьох учнів. Щоб навчання було ефективнішим, викладачі хочуть відкрити ще 3 сенсорні кімнати для особливих дітей. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 11:46 :11