п'ятниця, 10 лютого, 2017, 16:55 Світ
Сьогодні Росія як держава тріщить по швах, – Віктор Ідзьо

Концепція потужного «русского мира» значною мірою є перебільшеною. Сьогодні російська держава загниває зсередини, а більшість населення і соціально, і економічно, і політично залишилася на стадії розвитку 19-го –початку 20 століття.

Таку думку висловив ректор Українського державного університету в Москві Віктор Ідзьо під час політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 22:00) на телеканалі ZIK.

«Сьогодні всі сусіди Росії – від Японії до Грузії – є її ворогами. Тому вони своєю концепцією «русского мира» просто захищаються. Оскільки в Росії залишилася велика кількість радянського озброєння зразка 1970-80 років, вона цією зброєю зараз нападає, захищаючи свою ідеологію», – наголосив Віктор Ідзьо.

Натомість нічого нового у сфері озброєння, додає науковець, росіяни не придумують, а тільки створюють велику ілюзію чергової гонки озброєння. Оскільки економіка в країні не працює, політика є неефективною, а науково-освітня база зникає.

«Майже всі найкращі представники наукового світу виїхали з путінської Росії, адже інтелектуали не хочуть співпрацювати з такою державою. Сьогодні такі провідні навчальні заклади країни як МГУ наполовину порожні, оскільки всі провідні вчені звідти повтікали», – розповідає ректор Українського державного університету в Москві.

Віктор Ідзьо пояснює, що вся ідеологія Росії тримається тільки на мільярдах доларів, вкладених у пропагандистський англомовний телеканал «Russia Today». Натомість немає реального підґрунтя потужної державної системи.

«Сьогодні Росія фактично тріщить по швах. Зараз країна переживає останню фазу перед розвалом. Башкири хочуть свою державу, татари – хочуть свою. Через слабкість Росії все частіше почали звучати заклики про право на автономію того чи іншого краю», – зазначає Віктор Ідзьо.

У такій ситуації Україна має швидко реагувати і використовувати кожен шанс, щоб довести свою перевагу над Росією.

«Україні потрібно запровадити заборону на торгівлю з окупованими територіями, відмежувати фінансування регіональних місцевих кланів типу Ахметова і Пінчука, а також зробити ставку на новітнє озброєння, виділяючи при цьому на забезпечення війська не 5, а 10% ВВП», – певен науковець.

Окрім посилення економічного сектору, не менш ретельну увагу потрібно приділяти розвитку саме сучасного культурного українського простору.

«Усім ми, українці, повинні працювати над створенням справжнього сучасного українського простору на усіх своїх територіях. Ми маємо привчати людей до рідної мови, культури, літератури. Також розвивати освіту, створювати наукові програми між Україною та Західним світом. Адже, якщо ми хочемо протистояти цьому загниваючому «русскому миру», ми повинні думати також і стратегічно: як впливати на Крим та окуповані території. Оскільки рано чи пізно вони все одно повернуться до України, тому вже зараз потрібно думати, як ментально повертати людей з цих територій», – підсумував Віктор Ідзьо.

Читайте також: Канал «Росія 24» назвав двох замовників убивства Ґіві – «Зоряна і Шкіряка»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 16:30:52