Новини » Київ 9 лютого, 2017, 16:53
У Києві 360 сімей роками чекають на відселення

Наприкінці 2016 року київські активісти створили карту, на яку нанесено майже півтори сотні міських будівель. Всі вони – в аварійному стані, а мешканці роками чекають на відселення. Та у КМДА не поспішають вирішувати цю проблему.

Про це розповідають журналісти програми розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:00) на телеканалі ZIK.

Мешканці одного із таких будинків кажуть, що його ремонтом мав би займатись ЖЕК, але там запевняють, що проводити глобальний ремонт цих будівель – недоцільно.

 «Стіни та стеля потріскані, все руйнується. Я би зробив ремонт, але до мене завтра прийдуть і скажуть забиратися геть, а дім знесуть»,– каже киянин Василь.

Натомість у КМДА ще в 2004 році визнали аж 35 будинків у «Соцмістечку» непридатними для проживання. Людей мали б переселити, а будинки зрівняти із землею. Станом на сьогодні вже розселено 433 сім’ї, але ще 360 сімей чекають на переїзд. Та відселити людей з аварійних будинків у Києві не можуть, бо немає куди.

Додамо, що відселення мешканців і компенсація відчуженого житла проводиться за кошти комунального підприємства. Попри те, що все робиться його коштом, інвестору доводиться ще й окремо домовлятися з кожним мешканцем цих будинків. Попри всі складності, така ідея доволі прибуткова: відселивши людей з двоповерхівки на два десятки квартир, можна звести на її місці 25-поверхову «свічку» з кількома сотнями помешкань.

Тож чимало будинків можуть бути визнані непридатними для проживання, але людей можуть відселяти з них роками. Аби не зависнути в невідомості, варто дбати про своє житло постійно і не доводити його до аварійного стану. І саме новий закон про ОСББ до цього стимулює.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 12:51 :25