Новини » Політика 9 лютого, 2017, 21:36
Експерт: якщо партія роздає державні гроші як допомогу, то це – підкуп виборців

Якщо політична сила витрачає кошти, надані їй державою за законом про державне фінансування партій на матеріальну допомогу, то це можна вважати підкупом виборців.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловила активістка громадського руху «ЧЕСНО» Наталя Соколенко.

Коментуючи наслідки прийняття закону, який запроваджує державне фінансування партій, активістка руху «Чесно» зазначила: «Цей закон надзвичайно багато змінює і в фінансуванні політичних сил, і в сприйнятті виборців партій. Тепер і активісти, і експерти, і звичайні громадяни можуть скласти собі звіт про те, як і за які гроші політична сила здійснює свою діяльність, адже окрім фінансування, закон передбачає також і звітність партії. Багато партій нецільово використовують гроші, надані їй державою, наприклад, був випадок, коли партійні функціонери обіцяли витратити гроші з бюджету на матеріальну допомогу виборцям. Однак це навіть якщо це й не суперечить прямо закону, такі дії можна трактувати як підкуп виборців. Адже за гроші державного бюджету, фактично за гроші тих же виборців здійснюється купівля голосів».

Наталія Соколенко також підкреслила, що ефект від дії закону буде відчуватись лише після наступних парламентських виборів: «Це ті зміни, наслідки яких ми відчуємо за кілька років, коли в результаті перевиборів у парламент прийдуть зовсім нові політичні сили. Адже в основному всі політичні партії, представлені в чинному парламенті, не є партіями в класичному розумінні. Це, швидше, політичні проекти. Там немає політичної конкуренції всередині партії, немає демократії. Але внаслідок збільшення прозорості зміниться і ставлення виборців до таких проектів, і вони голосуватимуть за ті політичні сили, як пояснюватимуть джерела свого фінансування». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 18:54 :35