Новини » Економіка 8 лютого, 2017, 15:41
Заплановані зарплати суддів КСУ завищені вдвоє. Очевидно, їх переглянуть, – експерт
Конституційний Суд України. Фото: ZIK/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Конституційний Суд України. Фото: ZIK/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Положення законопроекту про КСУ, якими пропонується встановити суддям зарплати майже у 400 тис. грн, скоріше за все, будуть переглянуті.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.

«Цей законопроект був внесений на розгляд парламенту ще в минулому році. Тоді була прив’язка до мінімальної заробітної плати. Відповідно, з 1 січня мінімальна зарплата зросла вдвічі – до 3200. Але це не призвело до збільшення вдвічі заробітних плат суддям та іншим категоріям державних службовців, оскільки у всіх законах були внесені зміни, за якими ця прив’язка була зроблена вже не до мінімальної зарплати, а до прожиткового мінімуму», – сказав він.

Щодо цього законопроекту про КСУ, то, за словами експерта, очевидно, сума зарплат суддів завищена приблизно вдвоє.

Водночас Роман Куйбіда не виключає, що під час доопрацювання цього документу будуть внесені зміни і такі високі зарплати суддям не будуть встановлені.

«Це, звичайно, неадекватна у нашій ситуації зарплата, тому я думаю, що ці положення будуть переглянуті», – зазначив експерт.

Загалом, за його словами, судова реформа передбачає збільшення заробітної плати для суддів.

«Уже з нового року заробітні плати суддів зросли. Переважно йдеться про тих суддів, які пройшли кваліфікаційне оцінювання або які будуть призначені вперше на цю посаду. Підвищення зарплати дійсно необхідно робити, щоб спокус до корупції було менше. Але, безумовно, це підвищення повинно прив’язуватися до процесу оновлення суддівського корпусу», – додав експерт.

Нагадаємо, проект закону «Про Конституційний Суд України» передбачає новий небачений досі в Україні стандарт оплати праці: 384 тис. грн. на місяць для судді та 420 тис. для голови Конституційного Суду, плюс 20 тис. грн. (у розрахунку на місяць) виплат до відпустки.

Цю ідею прокоментував народний депутат, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник: «Знаю часто вживаний аргумент для таких рішень. Але я не закликаю платити суддям на рівні мінімальної зарплати чи прожиткового мінімуму. Хочу акцентувати увагу на іншому: має бути розумний та допустимий діапазон в оплаті праці. Не може зарплата жодного державного чиновника у 85 разів перевищувати середню зарплату в країні (за 2016 р. середньомісячна зарплата становить 5,2 тис. грн на місяць). І не може оплата праці бути відірваною від стану економіки, обсяг якої минулого року склав всього 55 тис. грн на людину в рік (4,6 тис. грн. на особу в місяць). Бо тоді при 300-тисячних зарплатах одним дістануться корінці, іншим – гичка. Хоча… іншим за таких рішень не залишиться і гички.

Як повідомлялося раніше, нова редакція Закону «Про судоустрій і статус суддів» передбачає збільшення посадових окладів суддів усіх рівнів.:

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 16:10 :39