Новини » Суспільство 8 лютого, 2017, 15:15
Володимир В’ятрович: 8 Березня залишиться святом в Україні
Володимир В’ятрович. Фото: hromadskeradio.org
Володимир В’ятрович. Фото: hromadskeradio.org

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович відповів на феміністичну ініціативу «Повага», яка вимагає «включити 8 Березня в перелік державних свят».

За його словами, ніхто не збирається скасовувати святкового дня «8 березня» – мова йде лише про втрату ним статусу державного і, відповідно, вихідного дня.

Про це він розповів «Громадському радіо».

«Хоча 8 березня є Міжнародним жіночим днем в більшості європейських держав, він не є вихідним днем, – розповів Володимир В’ятрович. – Це вихідний день тільки в Росії, Білорусі, Казахстані, Північній Кореї, В’єтнамі, Анголі… Навряд чи це ті країни, які можна назвати прикладом дотримання прав жінок».

На думку голови Інституту національної пам’яті, статус вихідного, наданий радянською владою цьому дню, був одним з інструментів радянської влади перетворити цей день з дня боротьби за права жінок на день у форматі «букетики-тортики-шампанське».

Володимир Вятрович вважає, що борчині за права жінок мали б підтримати його ініціативу та вказує на певну плутанину в розумінні термінів.

«Тут є певна плутанина. Державними святами є тільки ті свята, які пов’язані з історією становлення держави. Частина з них є вихідними днями, частина – ні. Коли ми говоримо про 8 березня, ми говоримо про міжнародні свята, які відзначаються в Україні. Те, що 8 березня втрачає статус вихідного дня, не означає скасування в Україні міжнародного дня боротьби жінок за свої права», – пояснив він.

Читайте також: В Україні учасники боротьби з УПА прирівняні до учасників Другої світової війни, – В’ятрович.

Володимир В’ятрович вбачає, що для багатьох 8 Березня як вихідний є радше певним моментом дискримінації жінок.

«Цей день сприймається як єдиний для жінки на рік: «Сиди тихо, жінко, – твій день 8 Березня». Цей підхід досі зберігається в українському суспільстві. Головне завдання, яке ми ставили перед собою і цим законом, – впорядкувати державний календар. Зараз він хаотичний», – розповів голова інститут національної пам’яті.

Нагадаємо, що «Кампанія проти сексизму «Повага» сьогодні звернулась до голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича з відкритим листом щодо святкування Міжнародного дня прав жінок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 02:16 :43