середа, 8 лютого, 2017, 21:53 Політика
Погіршення стосунків України та Польщі на користь лише Росії, – історик

Історія – це невелика частина всього спектру українсько-польських відносин. Однак від погіршення стосунків двох країн через суперечки на історичному ґрунті вигоду отримає лише Росія.

Про це повідомив директор галузевого архіву СБУ Андрій Когут в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00 на телеканалі ZIK).

Експерт, зокрема, зазначив, що для того, щоб нормалізувати стосунки, політикам обох країн потрібно прислухатись до думок істориків.

«Історія – це невелика частина всього спектру українсько-польських відносин. Питання історичної пам'яті дуже тонке. Тут не варто робити різких рухів. Але шляхи примирення потрібно і можливо знаходити. Це питання не кількох років, а давня традиція – ще від 1944-45 років, коли представники українського та польського підпілля могли порозумітись між собою. Україна в цьому аспекті працює непогано. Коли наш парламент прийняв асиметричну польській заяву, він показав, що міряння жертвами ні до чого не призведе. У нас спільне майбутнє, і саме від цього треба відштовхуватись», – сказав він.

Андрій Когут наголосив, що погіршення стосунків двох країн вигідне лише Росії.

 «Велика відповідальність за те, що відбувається між нашими країнами, лежить на політиках обох країн. Однак, ми маємо приклади і позитивної реакції на такі виклики. Після того, як було сплюндровано меморіал в Биківні, була дуже швидка реакція влади, поліції, громадських організацій. Це демонструє, що Україна готова боротись з антипольськими провокаціями. Очікуємо такої ж реакції з боку Польщі. В ситуаціях коли Україна веде війну з Росією, будь-яке погіршення стосунків України та Польщі буде лише на користь Росії», - зауважив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 20:49 :52