середа, 8 лютого, 2017, 13:51 Львів
Недопрацювання з інвесторами щодо заводу Садовий пояснює низьким тарифом на сміття
Міський голова Львова Андрій Садовий. Фото: city-adm.lviv.ua
Міський голова Львова Андрій Садовий. Фото: city-adm.lviv.ua

Сьогодні немає інвестора, який би реально погодився вкласти кошти у будівництво сміттєпереробного заводу. До того ж, тарифи на захоронення сміття у Львові і європейських містах значно різняться.

Про це сьогодні, 8 лютого, сказав на прес-конференції міський голова Львова Андрій Садовий.

«Щодо сміттєпереробного заводу, ми отримали ряд пропозицій від приватних осіб. Але вони не підходять, тому що ділянка повинна мати призначення «землі промисловості». Також потрібні відповідні дозволи від Міністерства екології… Інвестор – це не благодійник. При такій тарифній політиці в Україні жоден інвестор жодний завод не збудує.

Якщо ми хочемо завод такого рівня, як у країнах ЄС, потрібно розуміти, що за кожну тонну відходів треба платити. У нас ціна захоронення 1 тонни сміття – 2,5 євро, в країнах ЄС – 40-180 євро. Час від часу ми маємо пропозиції від підприємств. Але у більшості випадків вони просто хочуть продати своє обладнання. Людини ж, яка готова інвестувати кошти, сьогодні немає», – зазначив мер Львова.

Зазначимо, 29 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі загорілося сміття. Під час ліквідації пожежі під завалами опинилося і загинуло четверо людей – троє пожежників та один комунальник.

Нагадаємо, 30 січня, Апеляційний суд Львова заборонив використовувати Грибовицьке сміттєзвалище, зобов’язав Львівську міську раду провести його рекультивацію і знайти земельну ділянку під новий полігон ТВП.

У січні 2017 року Прем’єр-міністр Володимир Гройсман відвідав Львів і дав доручення міському голові Андрію Садовому за півроку облаштувати новий полігон. Також Володимир Гройсман дав доручення Львівській ОДА передати Львову земельну ділянку на території Яворівського ДГХП «Сірка» прощею 12,5 га.

У лютому 2017 року Гройсман закликав міську владу Львова терміново почати роботи на сміттєзвалищі.

Читайте більше новин на тему: Грибовицьке сміттєзвалище.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 15:30:24