live
Новини » Події

Волонтери відправили в Авдіївку удосконалені бліндажі

Щоб зміцнити оборону військових, волонтери відправили до Авдіївки 5 бліндажів. Їх конструкцію модернізували, тепер її можна зібрати за 1,5-2 години. Укріплення здатні витримувати майже усі види мінометних набоїв.

Про роботу волонтерів йдеться в сюжеті  інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Без спеціальної техніки і попередньої підготовки волонтери збирають бліндажі. Нові схованки просторіші та міцніші за попередні. Тепер, аби їх встановити в зоні АТО, військовим потрібно 1,5-2 години, а раніше на це витрачали понад добу.

«Плюс цих бліндажів у швидкому встановлені. Це можна зробити і вручну, і за допомогою спеціальних засобів. Все залежить від ситуації, яка панує на передовій», – розповідає начальник 72-ї бригади Юрій Онуфрієв.

Саме таких укріплень бракувало на початку війни, зауважив Сергій із позивним «Сайгон». Чоловік на фронт пішов ще у 2015 році. Спершу був у піхоті, далі подався у розвідку. Каже, що бліндаж для військового не менш важливий, ніж провізія.

«В силу того, що бойові дії ведуться в умовах степової місцевості, бліндаж для піхоти є справді надійним місцем, де можна перечекати обстріл. Там можна навіть поїсти і поспати», – пояснює ветеран АТО Сергій «Сайгон».

Бліндаж витримує майже всі види мінометних снарядів. Крім того, він не пропускає вологу. Для цього схованку накривають шаром спеціального поліетиленового покриття. Роботи над одним бліндажем дуже багато, але майстри за свою працю не беруть грошей. Елементи для схованок добровольці виготовляють буквально на ентузіазмі.

«Вартість одного бліндажа – 23 тисячі гривень. Входить у суму повністю вся комплектація разом із металевими конструкціями. Ціну за роботу ми не рахуємо, бо робимо безкоштовно», – каже майстер бліндажів Роман Кравз.

Аби робота не зупинилась, необхідні кошти збирають волонтери із організації «People’s Project». Так, на бліндажі вдалось зібрати вже 2 млн гривень.

«Ми збираємо гроші лише на матеріал – скоби, додаткові арматурні перекриття, сировинний матеріал. Тут його обрізають, складають і повністю готують для відправки на фронт», – розповідає керівник організації «People’s Project» Максим Рябоконь.

За два роки на передову доставили майже 100 таких бліндажів. Вони врятували не одне життя у найгарячіших точках АТО – Мар’янці, Маріуполі, Попасній, поблизу Донецького летовища та шахти Бутівка.

Читайте більше новин на тему: АвдіївкаLoading...
Loading...
Loading...