вівторок, 7 лютого, 2017, 16:26 Політика
Для України ліміт міжнародної підтримки майже вичерпаний, – політолог

Через загострення в Авдіївці стало зрозуміло, що світова спільнота після кожного подібного конфлікту починає більш критично ставитися до України. Адже ще на початку війни Росію відверто називали агресором, однак зараз міжнародні ЗМІ стриманіші у своїх оцінках.

Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Костянтин Батозський.

«Остання інтерпретація подій міжнародними ЗМІ щодо ситуації в Авдіївці була досить об’єктивною. З одного боку, вони писали про гуманітарну кризу в Авдіївці, а з іншого – про не менш складну ситуацію в Донецьку. Я пригадую, як ще на початку анексії та війни на Донбасі західні ЗМІ наголошували на тому, що стороною-агресором є саме Росія. Однак зараз усе більш поширеною стає думка, що обидві сторони конфлікту є рівноправними», – пояснює Костянтин Батозський.

Можливо, це пов’язано з тим, припускає експерт, що до війни в Україні звиклося. Натоміть мирне населення з обох боків, яке часто спілкується із закордонними кореспондентами, розповідає свою правду.

«Останнім часом я помітив таку тенденцію, що жителі окупованих територій стали більш активними. Почали більше звертатися до ЗМІ, до громадськості, просити про допомогу, нагадувати про себе. Можливо, це відбувається тому, що люди зрозуміли, що їхнє майбутнє наразі зовсім невідоме. Адже їм обіцяли і приєднання до Росії, і багато інших нібито переваг, однак цього не відбулося», – говорить політолог.

Саме через це зросли контакти між населенням окупованих та неокупованих територій. Однак це не приводить ні до чого, адже немає базової основи, щоб розпочати діалог. Поступу не помітно як від населення з окупованих територій, так і від людей з вільної України.

«Потрібно відбудовувати довіру між сторонами, між населенням. Для цього потрібно проводити гуманітарні проекти, які посприяли б спаду напруги між сторонами. Зокрема, такими гуманітарними проектами можуть бути обміни полоненими. Щоб це все запрацювало в умовах домовленостей, які заключають сторони між собою, мають також працювати санкції за їх порушення. Натомість сьогодні головна проблема Мінських угод у тому, що за їх порушення ніхто не несе жодної відповідальності», – зазначив Костянтин Батозський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 06:10:15