понеділок, 6 лютого, 2017, 11:11 Львів
Відійшов у вічність заньківчанин Вадим Яковенко

Вчора, 5 лютого, помер актор театру і кіно, прозаїк, художник, заслужений артист України Вадим Яковенко.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив актор театру і кіно Тарас Жирко.

«Сьогодні не стало прекрасного українського актора, заньківчанина – Вадима Яковенка. Вічна Йому пам’ять і Цаство Небесне», – написав він вночі.

У коментарі ІА ZIK Тарас Жирко зазначив, що Вадим Яковенко уже приблизно 10 років не працював у Львівському національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької, однак він був із заньківчанської школи, закінчив студію при театрі, де й знайшов своє кохання.

«Він був дуже яскравим представником заньківчанської школи. Був правдивим європейським актором, якому під силу була будь-яка драматургія, зокрема і світова. Мені пощастило зіграти з Вадимом у виставах режисера Алли Бабенко «Ідіот» за Ф. Достоєвським, де він був автором, у «Дяді Вані», де він зіграв титульну роль, яку високо оцінила театральна спільнота і яку дуже любили глядачі, – зазначив Тарас Жирко. – Вадим – правдивий український інтелігент, така лагідна, ніжна і витончена душа, якій було дуже непросто протистояти цьому світові».

Тарас Жирко повідомив, що прощання з Вадимом Яковенком відбудеться завтра у каплиці Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Від театру Заньковецької туди вирушить автобус о 13.30. Поховають актора на Янівському кладовищі. 

Зазначимо, Вадим Яковенко народився 29 серпня 1952р. в місті Львові. У 1969 році закінчив львівську школу №66.

1969-1973 рр. – працював на Львівській залізниці та на заводі телеграфної апаратури. 1973-1974рр. – робочий сцени Львівського театру ім. М.Заньковецької.

1974-1976 рр. – навчання в навчально-театральної студії підготовки акторських кадрів при Львівському державному академічному українському театрі ім. М. Заньковецької.

У 1988р. закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І.К. Карпенка-Карого.

З 1976 року – актор драми Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, пише kinofilms.tv.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 04:29 :44